Справжній професор — Володимир ПИЛИПЧУК
Народний депутат перших двох скликань, один із двох обранців рівнян на перших демократичних виборах до українського парламенту (в 1990-му, як і в 1994-му, місто ділилось аж на два округи, по другому в народні депутати пройшов Василь Червоній), Володимир Пилипчук справді давно не "світиться" в українському політикумі.
Той, чиї уявлення про депутатський корпус виплекані ток-шоу Шустера і Кисельова, навряд чи знає, що доцент рівненського "водного" університету Володимир Пилипчук, пройшовши в 1990-му до парламенту, очолив там постійну комісію (тоді нинішні комітети іменували саме комісіями) з економіки організував розробку або ж виступив співавтором 196 законопроектів і ще 28 розробив самостійно. Серед вищезгаданих документів — закони "Про власність", "Про підприємництво", "Про цінні папери та фондову біржу", "Про банки та банківську діяльність", "Про банкрутство"; ледь не все приватизаційне та антимонопольне законодавство перших років незалежності. Був час, коли кандидатуру Пилипчука навіть розглядали на посаду прем'єр-міністра, а очолювана ним комісія ще за часів Союзу розробляла дизайн гривні.
...Подальша доля Пилипчука не типова для тих, хто потрапляє на політичний олімп. Хоча, можливо, — й логічна для часу, коли в моді стали інші професори, не без лапок, як Пилипчук.
Після поділу колись єдиного Народного Руху України на три "відгалуження" рухівець Пилипчук не вступив до жодного з них. Після закінчення депутатських повноважень у 1998-му — не "засвітився" на жодній державній посаді. "Нічого собі не урвав, ніякого, хоч маленького банку чи заводу-фабрики...", — пише про земляка вже згаданий вище Микола Несенюк, який у 1990-му працював із ним під час виборчої кампанії.
Донедавна академік Пилипчук працював у столиці науковим консультантом, нині — пенсіонер. У київських виданнях час від часу й нині можна прочитати його аналітичні статті та авторські колонки, насичені глибокими, цікавими і "непричесаними" думками про стан справ в Україні. Думками людини, яка, на відміну від багатьох наступників у парламенті, залишила слід на землі в законах і наукових працях, а не в балаканині під прицілом погляду Кисельова.

Які закуски зробити на великодній стіл: поради від досвідчених господинь

Великдень — одне з найочікуваніших свят у році, коли за родинним столом збираються найрідніші. Після святкового богослужіння і освячення паски, яйця, м’яса та інших наїдків — настає час застілля. І саме закуски задають тон усій великодній трапезі.
переглядів: 124
Привітання із Великоднем 2025: які приємні слова сказати близьким

Великдень — одне з найсвітліших і найтепліших свят у році. Це час, коли серце наповнюється добром, надією та радістю. У 2025 році Світле Воскресіння Христове святкуємо 20 квітня — саме час підготувати щирі слова для найрідніших.
переглядів: 209
У центрі Рівного трапилась аварія: що відомо

У Рівному в центрі міста, на вулиці Соборній, сьогодні аварія спричинила затори на деякий час.
переглядів: 445
Як не набрати зайві кілограми на Великдень: топ-3 поради

Великодні свята - це період, коли дуже легко набрати кілька зайвих кілограмів. Смачна паска, крашанки, м'ясні страви та відсутність фізичного навантаження лише сприяють цьому.
переглядів: 1883
Фарбуємо великодні яйця в каркаде: найпростіший спосіб

Яйця, пофарбовані цим способом дуже схожі на зоряне небо, космос, або аквамарин.
переглядів: 1376