Ми у Facebook
26.08.2011, 15:42

У Рівному розпочали будівництво сміттєсортувального заводу [+Фото]

До кінця 2011 року Рівне матиме свій сміттєпереробний завод. Днями підприємство "Промбуд-3" приступило до зведення заводу. Вже до кінця жовтня завод мають спорудити, а наприкінці року здати в експлуатацію. Тут з сміття вироблятимуть паливо для печей ВАТ "Волинь-Цемент".
Багатостраждальне питання спорудження сміттєпереробного заводу у Рівному зрушило з місця. Як відомо, це стало можливим завдяки багатостронній домовленості між підприємствами "Санком" і німецькими Dyckerhoff AG та FFK.

Перша пообіцяла побудувати завод поблизу сміттєзвалища і займатися в місті збиранням відходів. FFK перероблятиме сміття та вироблятиме з нього тверде паливо. Його для виробничих потреб використовуватиме ВАТ "Волинь-Цемент", яке належить німецькій групі Dyckerhoff AG. У липні визначили і генерального будівельника заводу — ТОВ "Промбуд-3", яке одразу ж почало роботу.




— Земельні роботи будівельники планують завершити до 15 вересня, спорудження заводу — у жовтні, — розповів директор ТОВ "Санком" Святослав Євтушенко. — А вже у грудні плануємо здати завод в експлуатацію. Вартість такого будівництва — понад 16 мільйонів євро, а термін окупності — майже 12 років. Такий завод не має аналогів на всій території колишнього СРСР.





За словами міського голови Рівного Володимира Хомка, спорудження заводу стало можливим без затрат із міської скарбниці, а земельну ділянку виділила Рівненська районна рада.





— Завод має сортувальний профіль, тобто зібране у місті сміття сортуватимуть, — зауважив керівник міста. — Скло, метал видалятимуть на брухт, органічні пластикові рештки – перероблятимуть на паливо для цементного заводу. У Німеччині аналогічні заводи виробляють паливо для ТЕЦ та цементних заводів. Втім, нам більше підходить саме цементне виробництво, адже його печі мають вищу температуру. Відповідно і якість сміттєвого палива може бути меншою. Загалом за планом завод має переробляти 90 відсотків сміття і лише 10 захоронювати. Хоча попервах під час налагодження виробництва захоронюватимуть майже 30 відсотків сміття.








Після запуску сміттєпереробного заводу влада планує зайнятися і самим сміттєзвалищем, яке майже вичерпало свій ресурс.







На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ