Рівнянка виростила гігантські 900-грамові томати
Підготовлене насіння господиня висіває наприкінці березня, не раніше і не пізніше. Бо коли висівала раніше, розсада витягувалася, робилася буйною і погано приживалася. Оскільки в їхній квартирі завжди тепло, а вікна виходять на сонячну сторону, то посіяне росте швидко. Так і визначилася з оптимальними строками.
Наступний етап – посадка помідорів у відкритий ґрунт. Робить це пані Люба у травні, коли минає загроза заморозків. Тоді ж і підживляє один-єдиний раз – під кожен кущ вносить розчин перегною. Від хвороб і шкідників кропить рослини препаратами «тату» і «радоміл». Перший раз – коли помідори починають цвісти, наступний обробіток – через два тижні, а останній, так само через два тижні, бордоською сумішшю.
Насіння, як стверджує пані Люба, з року в рік заготовляє своє. Так радить робити й іншим городникам:
– Пройшлися по базарі, і яка помідора сподобалась, таку й купіть і висівайте з неї насіння. Наша родина садить для себе різні сорти помідорів. Росте велике і гарно родить рожеве волове серце (чоло), його м’якоть м’ясиста, аж іскриться на зрізі. Подобається оранжевий сорт серце Ашхабада, теж радує дуже великою кількістю плодів, в урожайний рік збираємо їх по відру з куща. Але очевидними рекордсменами є дебарао різних кольорів. Ці рослини виростають найвищі. У міру формування стебла підв’язуємо їх разів п’ять за сезон на 2-метрові тички, бо витягуються вище від людського зросту. Стебло буває у два пальці завгрубшки, зав’язь на ньому формується в п’ять ярусів. Не дивно, що й урожайність найвища – більш як по відру з куща. А новою улюбленицею нашої родини стала помідора-хурма – найсмачніша, бо солодка і дуже м’ясиста.
Нехай хтось скаже після цього, що поратися біля землі – клопітно і невигідно. Любов Майорова та її родина запевняють у протилежному. До того ж, виплекане своїми руками – і смачніше, і корисніше, і гарніше, і… найбільше.
Джерело: газета "Сім днів"

Бананова шкірка – секрет пишного саду та кімнатних рослин

Виявляється, звичайна бананова шкірка – це не просто харчові відходи, а справжнє джерело цінних поживних речовин для ваших рослин. Замість викидати її у сміття, подаруйте своїм зеленим улюбленцям неймовірний заряд енергії та здоров'я!
переглядів: 23
16 травня на Рівненщині знову очікуються нічні заморозки

Рівненський обласний центр з гідрометеорології попереджає про збереження небезпечних погодних умов на території області. За прогнозами синоптиків, у ніч та ранок 16 травня очікуються заморозки в повітрі 0..-2º, що відповідає ІІ рівню небезпечності – помаранчевому.
переглядів: 117
Як боротися з яблуневою плодожеркою: найефективніші методи захисту саду

Яблунева плодожерка – один із найнебезпечніших шкідників плодових культур. Крім яблуні та груші, пошкоджує плоди сливи, аличі, абрикоса, черешні, персика і деяких інших культур, але найбільшої шкоди завдає в насадженнях яблуні.
переглядів: 143
Ви робите це неправильно: як потрібно міряти тиск?

Лікарі розповіли про три найчастіших помилки пацієнтів при вимірюванні артеріального тиску.
переглядів: 398
Сніданок за 10 хвилин: готуємо яєчню за французьким рецептом

Цікавий варіант приготування звичної яєчні.
переглядів: 957