Ми у Facebook
29.08.2011, 13:36

Кавуни та дині найчастіше стають причиною виникнення гострих кишкових інфекцій серед рівнян

У Рівному помітна нестійка епідемічна ситуація з гострих кишкових інфекцій (ГКІ).
Із 22 до 27 серпня в Рівному помітна нестійка епідемічна ситуація з гострих кишкових інфекцій (ГКІ). За вказаний період зареєстровано 16 випадків ГКІ проти 15 за минулий тиждень, спостерігається ріст захворюваності ГКІ на 1 випадок або 24,5%.

Минулого тижня було зареєстровано 9 випадків гастроентероколітів, 6 випадків харчової токсикоінфекції, 1 випадок сальмонельозу.

Серед захворілих - 9 дітей, з них 3 відвідують навчально-виховні заклади міста, 6 - неорганізовані. Фактичний рівень щотижневої захворюваності ГКІ становить 6,1 на 100 тис. нас. і є нижчим від прогностичного показника на 16,4%. Спостерігається ріст захворюваності ГКІ серед дітей та зниження серед дорослих.

Встановлено, що факторами передачі, причинами виникнення сальмонельозу є споживання некип’яченого молока, придбаного на стихійному ринку.

Факторами передачі та причинами виникнення ГКІ є споживання: фруктів - в 31,25% серед усіх захворілих, кавунів та динь – у 31,25%, гарячі страви домашнього приготування – 12,5%, яєць – 6,25%.

Основними причинами захворювання є недотримання правил особистої гігієни, низька культура виховання населення, порушення технологій приготування їжі, зберігання харчових продуктів в антисанітарних умовах та без належного температурного режиму.

Спеціалісти ДЗ "Рівненської міської СЕС", щоб не допустити групових захворювань, спалахів ГКІ в організованих дитячих колективах, на об’єктах торгівлі та громадського харчування, а також серед населення проводять щоденні оперативні профілактичні та протиепідемічні заходи з локалізації та ліквідації даних осередків, посилену санітарно-освітню роботу серед населення.

Щоб уникнути захворювань ГКІ, спеціалісти ДЗ "Рівненська міська СЕС", застерігають рівнян щодо можливих небажаних наслідків, які виникають від вживання немитих, недоброякісних харчових продуктів в яких в жаркий літній період розмножуються хвороботворні бактерії:

* м'ясо, рибу, яйця купувати тільки на ринку і в магазинах, ні в якому разі не на стихійних ринках або з землі на вулиці чи у випадкових продавців;
* не вживайте сирі яйця, а перед тим як їх варити ретельно вимийте шкарлупку з милом, так як на них можуть залишатися бактерії;
* сире м'ясо і рибу розробляйте на окремо виділеному столі і окремо виділених дошках;
* добре проварюйте і прожарюйте м'ясопродукти, при термічній обробці бактерії гинуть;
* якщо харчовий продукт викликає у Вас якісь сумніви (запах, колір, смак), не використовуйте його в їжу;
* не готуйте страви з запасом. Для харчування дітей використовуйте лише свіжоприготовлені страви;
* харчові продукти, які швидко псуються (ковбаси, салати, молочні продукти та інші) зберігати в холодильниках при температурі не вище 8оС;
* не купуйте розрізані кавуни та дині. Ягоди, овочі та фрукти ретельно промивайте проточною питною водою, а при споживанні дітьми краще обдати окропом;
* дотримуйтесь правил особистої гігієни, мийте руки, уважно стежте за гігієною маленьких дітей.










На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ