Російська мова може стати регіональною в 13 областях України
Законопроект зберігає конституційний державний статус української мови.
У пояснювальній записці до законопроекту також йдеться, що даний закон має на меті регулювання діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо забезпечення розвитку та функціонування української мови як державної мови в усіх сферах суспільного життя української держави, вільного розвитку, використання і захисту регіональних мов або мов меншин, а також щодо сприяння вивченню мов міжнародного спілкування.
Даний законопроект передбачає, що в державному управлінні, акти вищих органів державної влади приймаються державною мовою і офіційно публікуються українською та російською, регіональними мовами або мовами нацменшин.
Телерадіоорганізації України можуть за власним розсудом вести мовлення державною мовою, регіональними мовами або мовами меншин, мов міжнародного спілкування та інших.
Мова друкованих засобів масової інформації визначається їх засновниками відповідно до установчих документів.
Крім того, на думку авторів законопроекту, вирішується проблема дубляжу фільмів.
— Виготовлення копій фільмів іноземного виробництва, які розповсюджуються для показу в кінотеатрах, публічного комерційного відео і домашнього відео в Україні, здійснюється мовою оригіналу або із дублюванням, озвученням чи субтитруванням державною мовою або регіональними мовами, або мовами меншин на замовлення дистриб'юторів і прокатників з урахуванням мовних потреб споживачів, — йдеться в записці.
Українська мова залишиться винятково єдиною мовою Збройних сил України та інших військових формувань. Засідання Верховної Ради України, її комітетів і комісій ведуться державною мовою (хоча промовець може використовувати іншу мову). Проекти законів, інших нормативних актів вносяться на розгляд Верховної Ради державною мовою.
Нагадаємо, 26 серпня у Верховній Раді зареєстрований законопроект про основи державної мовної політики. Співавторами документа виступили народні депутати з фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов.
У Литві видали книгу полеглого Захисника-рівнянина Максима Кривцова
У литовському видавництві Baziliskas вийшла друком збірка «Вірші з бійниці» українського поета та військовослужбовця Максима Кривцова, який загинув на війні. Твори переклали литовською мовою відомі письменники Марюс Бюрокас, Бенедиктас Янушевичюс та Антанас А. Йонінас.
переглядів: 366
Польща хоче збудувати велику морську електростанцію
Польська енергетична група (PGE) спільно з данською компанією Orsted реалізує масштабний проєкт із будівництва морської вітроелектростанції Baltica 2. Її потужність сягатиме 1,5 ГВт, що зробить її однією з найбільших у світі.
переглядів: 285
Литва може відправити в Україну миротворців
Головнокомандувач Збройних сил Литви, генерал Раймундас Вайкшнорас, заявив про готовність країни розглянути можливість відправлення військових до України для участі в миротворчій місії.
переглядів: 281
Діти, яких знайшли у халабуді, повернулися на Рівненщину
П'ятьох дітей, яких знайшли в лісопосадці в халабуді в Тернополі, повернули на Рівненщину. Їх передали в реабілітаційний центр для дітей у селі Олександрія. Соціальні служби розшукують матір дітей, а також готують документи на позбавлення її батьківських прав.
переглядів: 367
Продали фальшивих прав на 35 мільйонів гривень
Оперативники викрили злочинну групу, що заробила 35 млн грн на фальшивих водійських посвідченнях.
переглядів: 279