Влітку серед рівнян підвищився рівень захворюваності на ентеробіоз
Гострик − це невеликих розмірів, білого кольору гельмінт. Самка довжиною до 12 мм, самець – від 3 до 5 мм. Єдиним джерелом інвазії є людина, у дистальному відділі тонкої, сліпої, висхідної й ободової кишки якої паразитують зрілі гельмінти.
Самці після запліднення гинуть, а запліднені самки спускаються в пряму кишку, активно виповзають з анального отвору (звичайно вночі), відкладають яйця на шкіру перианальної ділянки і промежини, а потім гинуть. Яйця містять майже зрілу личинку, остаточний розвиток якої завершується протягом 4-6 годин на шкірі людини.
Зараження на ентеробіоз відбувається в результаті заковтування інвазованих яєць, що потрапляють у рот із забруднених рук, предметів ужитку, через постільні речі і білизну. Сприйнятливість до інвазії загальна, але значно частіше хворіють діти.
У верхньому відділі тонкої кишки личинки залишають яйцеві оболонки, у її дистальних сегментах і в товстій кишці через 12-14 днів досягають статевої зрілості. Тривалість життя гостриків небільша за 3-4 тижні. Тривалий перебіг ентеробіозу зумовлюється самозараженням.
У кишечнику людини можуть паразитувати десятки і сотні гостриків. Загальний вплив паразитів на нервову систему може проявитися дратівливістю, швидкою стомлюваністю, нічним нетриманням сечі. У патогенезі захворювання має значення механічне ушкодження слизової оболонки кишок, розвиток у ній крововиливів, некрозів і запальних змін, що призводить до метеоризму та закрепів чи проносів.
При проникненні в апендикс гострики можуть стати причиною апендициту. Гельмінти спроможні заповзати в жіночі статеві органи, викликаючи в них ушкодження слизових оболонок і провокувати розвиток вульвітів, вагінітів, ендометритів і т.д. У перебігу захворювання істотну роль відіграє алергізація організму. Також гострики мають імуносупресивний вплив на організм і суттєво знижують ефективність профілактичних щеплень.
Методом специфічної діагностики, що дає можливість встановити діагноз ентеробіозу, є мікроскопічне дослідження зіскребків із періанальної ділянки.
Враховуючи високу контагіозність інвазії, для виключення можливості самозараження і зараження контактних осіб, медикаментозне лікування (ворміл, вермокс, пірантел та ін.), яке обов′язково призначає лише лікар, слід проводити на фоні суворого гігієнічного режиму і дотримання правил особистої гігієни.
Ці заходи включають ретельне миття рук з милом після відвідання туалету та перед вживанням їжі, підстригання нігтів, щоденне підмивання періанальної ділянки з милом до і після сну, сон інвазованого в трусах та закладання у задній прохід ватного тампону, зміна трусів після сну, прасування постільної та натільної білизни хворого, боротьба з мухами в приміщенні.
Обов'язковим є вологе прибирання приміщень з використанням окропу для знезараження предметів особистого користування, іграшок, унітазів, горщиків, дверних ручок і т.д. Режим обов'язковий протягом 1,5-3 місяців.
Профілактичні заходи спрямовані на запобігання зараженню інших людей. Не менш важливими є виявлення хворих, їх лікування. Має значення прищеплення навичок особистої гігієни з дитячого віку.

Астропрогноз для всіх знаків на 11 травня

Дізнайтеся, що вам підготували зорі на завтра.
переглядів: 125
Як навчитись швидко прибирати: поради, які спростять життя

Прості поради для легкого прибирання.
переглядів: 628
Легкий та корисний салат, який полюбить вся сім'я: рецепт

Смачний і красивий салат — чудовий зразок французького смаку
переглядів: 1544
День бузку в Пересопниці: свято краси, мистецтва та підтримки ЗСУ 11 травня

Завтра, 11 травня, мальовниче село Пересопниця Рівненського району знову стане центром весняної краси та патріотичного духу, адже тут відбудеться традиційне свято – День бузку. Цьогоріч програма поєднає чарівні аромати весни, унікальне українське мистецтво та можливість підтримати наших захисників.
переглядів: 259
Увага: кліщі! Поради медиків, як уберегтися від небезпечних укусів

З приходом весни та потепління в Україні розпочався сезон активності кліщів. Медики та епідеміологи попереджають про зростання кількості випадків укусів цих небезпечних павукоподібних серед населення.
переглядів: 801