Ми у Facebook
07.09.2011, 11:23

На Рівненщині телефонні шахраї заробляють на громадянах

Шахраї можуть використовувати найрізноманітніші версії історій, аби тільки людина повірила та добровільно віддала гроші.
– У Костопільський районний відділ міліції звернулася 26-річна Галина, мешканка районного центру. Жінка ніяк не могла повірити, що потрапила на гачок шахрая так безглуздо, – розповів заступник начальника Костопільського РВ УМВС України в Рівненській області начальник кримінальної міліції Павло Шкодич. – Жінка займалась вдома по господарству, як раптом задзвонив мобільний телефон. Невідомий громадянин представився співробітником банківської установи «Приватбанку» та повідомив жінці радісну, на той момент, звістку – вона під час акції виграла гроші в сумі 8000 гривень, але щоб їх отримати, потрібно сплатити, такий собі «податок», а саме купити карточки поповнення на мобільний оператор «Київстар» в сумі 800 гривень. Переповнена почуттями радощів, жінка переказала гроші невідомому громадянину та почала чекати смс-повідомлення, адже їй пообіцяли, що протягом півтори години гроші будуть перераховані на її особистий рахунок. Однак через 4 години, не дочекавшись «радісного повідомлення» жінка звернулась до міліції.

У правоохоронних органах радять: одержавши по мобільному телефону повідомлення про проблеми близьких людей і пропозицію вирішити питання шляхом передачі певної суми грошей, не впадайте в паніку, та не поспішайте збирати гроші.

Обов'язково будь-яким способом зв’яжіться з людьми, про яких йде мова, поставте питання особистого характеру, відповіді на які допоможуть Вам визначити, чи точно той, хто дзвонить, є Вашим родичем, а не шахраєм, що вміло імітує голос близької Вам людини.

Повідомте про цей факт правоохоронним органам за номером телефону «102».

Запам’ятайте! На користь шахраїв грають два чинники: страх і раптовість. Не піддавайтеся на провокації.

Матеріали надані: помічник начальника Костопільського РВ УМВС по взаємодії з громадськістю та ЗМІ Вікторія КОРНЮША.






На правах реклами