Рівненські водії при ДТП можуть оформляти європротокол
Європротокол, або "бланк повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду" українські водії матимуть можливість використовувати при настанні ДТП, при якій ніхто з людей не загинув та не зазнав травм.
Варто зазначити, що оформлення повідомлення про пригоду може бути лише в тому випадку, якщо транспортні засоби, причетні до ДТП, є забезпеченими. Тобто, коли кожен автомобіль, зазначений у чинному договорі обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, експлуатується особами, відповідальність яких застрахована.
Законодавець обмежує застосування процедури оформлення європротоколу, якщо в осіб, причетних до ДТП, є ознаки перебування в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, в тому числі – перебування під впливом лікарських препаратів.
Отож, якщо водії – учасники дорожньо-транспортної пригоди – погоджуються відносно всіх обставин скоєної пригоди, то, враховуючи вищевказані умови, ними спільно може бути оформлено повідомлення про ДТП.
Де ж взяти бланк повідомлення про ДТП? Відповідно до норм законодавства такий бланк, зверніть увагу, безкоштовно надається страховиком при укладенні договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності. Крім того, якщо водій втратив чи використав такий бланк, то отримати його можна за відповідною заявою у страховика. Така видача також є безкоштовною.
Зразок європротоколу встановлений МТСБУ (Моторне (транспортне) страхове бюро України).
Звертаємо увагу водіїв на те, що внесені зміни передбачають обов’язок невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів з дня настання ДТП, письмово надати страховику, з яким укладено договір страхування, заповнене повідомлення про пригоду, а також відомості про місцезнаходження свого авто та пошкодженого майна, адресу і контактний телефон.
У разі порушення строку подання європротоколу страховику, поважність причини повинна бути документально підтверджена.
Важливо, що водії та власники транспортних засобів, причетних до ДТП, власники пошкодженого майна зобов’язані зберігати пошкоджене майно (транспортні засоби) у такому стані, в якому воно знаходилося після дорожньо-транспортної пригоди, до тих пір, поки його не огляне призначений страховиком (у випадках, передбачених законодавством, — МТСБУ) представник (працівник, аварійний комісар або експерт), а також забезпечити йому можливість провести огляд пошкодженого майна (транспортних засобів).
У Рівному вшанують пам'ять Максима Кривцова: воїна, поета і фотографа
У Рівному 7 січня 2025 року відбудеться вечір пам'яті Максима Кривцова — воїна, поета, фотографа та учасника Революції Гідності.
переглядів: 355
Свято Івана Хрестителя: історія та традиції
Сьогодні, 7 січня, християнський світ згадує церковне свято на честь Святого Івана Хрестителя (Іоана Предтечі) — однієї з найважливіших фігур в Християнстві.
переглядів: 424
Ще частина послуг доступна у Дії
Ще частина послуг повернулися у Дію, адже реєстри ДРАЦС поступово відновлюють.
переглядів: 372
Відома журналістка пішла у монастир. Чоловічий
Відома журналістка Анна Махно продовжує досліджувати знакові місця у нашій області. На цей раз вона завітала до чоловічого монастиря.
переглядів: 879
ФОТО: У Рівному відбувається концерт "Різдвяні піснеспіви"
Сьогодні, 6 січня, у Рівному відбувається гала-концерт XXI фестивалю пісенно-музичного мистецтва "Різдвяні піснеспіви".
переглядів: 383