Ми у Facebook
11.10.2011, 11:03

Що будують біля готелю Україна у Рівному і як воно вигладатиме [+Фото]

У самому центрі міста, поруч із недавно відреставрованим готелем "Україна", зростає монолітна висотна споруда. Що це буде, коли завершиться будівництво, та, власне, як виглядатиме новозведена будівля, широкому загалу невідомо. Схоже, не знають цього достеменно й ті, кому в силу функціональних обов’язків знати належало б.
Як відомо, готель "Україна" на аукціоні у 2004 році за 4,16 мільйона гривень придбало ТОВ "Міура". А цьогоріч реконструкцію готелю, яка обійшлася майже у 20 мільйонів гривень, завершили. Точніше, його першу чергу. ТОВ "Міура" є також замовником будівництва громадського торгово-офісного центру – саме його зводять поруч із готелем "Україна" у рамках другої черги реконструкції готелю. Принаймні так пояснив журналістові Рівненського агентства журналістських розслідувань заступник начальника управління містобудування та архітектури Сергій Боліщук.

Оскільки на паспорті будови ані дати завершення будівництва, ані самого зовнішнього вигляду центру (до речі, на паспорті будова значиться як торгово-офісний комплекс) ми не побачили, то вирішили розпитати про все Сергія Боліщука. Він, у свою чергу, зазначив, що відколи з березня 2011 року набрав чинності Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності", то органи місцевого самоврядування тепер обмежені в своїх стосунках із забудовниками.

– Управління містобудування та архітектури має відношення до будівництва лише в певній частині вихідних даних, які називаються "Містобудівні умови обмеження забудови земельної ділянки", – розповів Сергій Боліщук. – У подальшому, коли вже є договір оренди землі й погоджено містобудівні умови, органи місцевого самоврядування участі в будівництві і контролі за ним не беруть. Міська влада бере участь у розбудові об’єкта на двох етапах. Перший – відведення земельної ділянки з погодженням цільового призначення. На цьому етапі визначається перспектива і можливість забудови відповідно до генплану міста. Ми звіряємося з генпланом, де розписано, що можна будувати в цій зоні, а що не можна. Оскільки в даному випадку йдеться про ділову зону, діловий центр, то там дозволено будувати готельні комплекси, громадські ділові центри тощо. Коли ТОВ "Міура" брало в 2008 році цю ділянку в оренду, її цільове призначення було – для реконструкції та добудови готелю з добудовою громадського центру. Після того, як взяли в оренду земельну ділянку і розпочали реконструкцію, міська рада закінчила свою діяльність видачею містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки. На основі цих містобудівних обмежень розроблено робочий проект. Згідно з новим законом, робочий проект управлінням архітектури вже не погоджується. Все йде на розсуд архітекторів. Але, оскільки об’єкт знаходиться у діловій зоні й у центрі міста, то такі об’єкти обов’язково розглядаються на засіданні містобудівної ради. І архітекторам не дозволили сильно включати свою фантазію. Тому цей проект, ця картинка, пройшла містобудівну раду, де зібралися всі відомі архітектори, які колегіально рекомендували (але рекомендація, так би мовити, примусового характеру) архітектору (хто архітектор забудови, Сергій Боліщук назвати не зміг, – авт.), який виконує об’єкт, саме такий зовнішній вигляд будівлі.

ЧИТАТИ ДАЛІ





На правах реклами