Рівненську обласну "Феофанію" віддають під ендокринологічний центр
— Приміщення ендокринологічного — це колишній гуртожиток “тракторного” заводу, — наголошує голова постійної комісії облради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Юрій Семенюк. — Він близько від дороги, має вузькі коридори, маленькі кімнати. І тут проходять лікування хворі. Тоді як обласна дитяча лікарня та “чорнобильська” лікарня не виконують ліжкоднів по деяким профілям.
За словами пана Семенюка, наслідки трагедії на ЧАЕС нині спостерігаються здебільшого у дітей, які проявляються у змінах щитовидної залози з неврологічною, кардіологічною, соматичною симптоматикою. Саме тому є пропозиція перевести їх на лікування у дитячу обласну лікарню. Дорослих же — у вільні площі “чорнобильської” лікарні.
А голова постійної економічної комісії облради Григорій Мініч "чорнобильську" лікарню взагалі називає "обласною Феофанією", де величезна територія, сади та обладнані приміщення.
— Це питання неодноразово піднімалось й депутатами попередніх скликань, але з різних причин так і не було вирішено, — зазначає начальник обласного управління охорони здоров’я Віталій Бойко. — Матеріально-технічний стан ендокринологічного диспансеру не дає сьогодні можливості надавати хворим якісну допомогу в повній мірі. Фактично немає поліклініки, не вистачає фахівців, немає палати інтенсивної терапії з реанімаційними ліжками. Немає навіть нормальної території, де хворі могли б погуляти. Натомість ми маємо чудовий центр радіаційного захисту населення, який зараз виконує фактично функції напівсанаторію. Враховуючи наявну базу і площі, є всі підстави і можливості приєднати до них ендокринологічний диспансер. Це може вирішити проблему, тим більше, що в них схожий профіль. Тим паче, що всіх медичних працівників — лікарів та медсестер ендокринологічного центру — ми працевлаштуємо. Більше того, представники Асоціації діабетиків, які побували у "чорнобильській" лікарні, одноголосно погодилися лікуватися там.
Втім, працівники ендокринологічного диспансеру не розділяють позитивного налаштування депутатів.
— У першу чергу люди бояться втратити свої робочі місця, — каже заступник головного лікаря обласного ендокринологічного диспансеру Юрій Серветник. — Нехай у нас приміщення непристосоване, але його п’ять поверхів. Якщо нас переводять в “чорнобильську” лікарню і дають всього два поверхи, то три поверхи вилітають. Сусідня Волинь і Хмельниччина їде до нас за наданням медичної допомоги. Адже така ж реорганізація пройшла кілька років тому на Волині і тепер вони оздоровлюють хворих раз на два роки. Ми маємо можливість оздоровлювати хворих два рази на рік. Я за те, щоб перейти в кращі умови, але ми хочемо зберегтися як заклад. Чому б не перевести стаціонарні відділення в “чорнобильську” лікарню, а поліклінічне відділення та денний стаціонар залишити на базі нашого приміщення й зберегти центр як структуру?
Втім, депутати таку пропозицію відкинули. Пояснюють, що заради збереження закладу не варто мучити хворого й примушувати його їздити по місту з поліклініки у пошуках лікарні.
— У нас всяке розумне, добре починання спричиняє опір. Хтось же ж завжди має бути проти. Навіть реально не оцінюючи переваги цього рішення, — заявив Григорій Мініч.
Що ж до приміщення центру, то його попередньо вирішили надати відразу кільком користувачам:
— Справа у тому, що перший поверх і земля навколо приміщення — приватизовані. Обласна рада судиться і не виключається, що ми таки відсудимо. Є задум, передати цей корпус на баланс Рівненського державного базового медичного коледжу, бо їм не вистачає площ. Обласну МСЕК з приміщення на вулиці Словацького перевести на перший поверх, другий — коледжу, а на третьому і четвертому облаштувати гуртожиток для медиків, які приїжджатимуть на курси з підвищення кваліфікації, — резюмує Віталій Бойко.

Чи можна заморожувати сир і як правильно це робити: поради для збереження смаку й свіжості

Якщо у вас вдома накопичилось більше сиру, ніж ви встигаєте спожити, варто замислитися над способами його зберігання.
переглядів: 755
Коли святкуватимуть Трійцю у 2025 році: традиції Зелених свят

Дата святкування Трійці щороку змінюється, оскільки вона залежить від дати Великодня. Свято припадає на 50-й день після Воскресіння Христового.
переглядів: 590
З Днем медичної сестри 2025: найкращі привітання та щирі слова подяки

Міжнародний день медичної сестри щорічно відзначають 12 травня — у день народження Флоренс Найтінгейл, засновниці сучасного сестринського догляду.
переглядів: 966
Змінилися правила оплати лікарняних: що потрібно знати працівникам

З 4 квітня 2025 року набули чинності зміни, ухвалені Законом України від 18 грудня 2024 року № 4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування».
переглядів: 541
Ердоган обговорив із Путіним можливість відновлення мирних переговорів у Стамбулі

У неділю, 11 травня, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Про це повідомила пресслужба турецького лідера.
переглядів: 541