Ми у Facebook
10.11.2011, 14:36

Податкова звітність у запитаннях та відповідях

Роз’яснення Податкової інспекції щодо оформлення податкової звітності.
— Чи оподатковуються неприбутковою організацією доходи від надання майна в оренду?
— Неприбуткові установи та організації, які отримують доходи від надання майна в оренду, мають сплатити податок на прибуток, який визначається як сума доходів, отриманих із таких джерел, що зменшена на суму витрат, пов’язаних з отриманням таких доходів, але не вище суми таких доходів.

— Який залишок коштів на спеціальних рахунках необхідно зазначити бюджетним установам (організаціям) при заповненні рядка 1.2 І частини Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій за другий і третій квартали та другий - четвертий квартали 2011 року?
— Бюджетні установи (організації) при заповненні Звіту починаючи з другого кварталу 2011 року у рядку 1.2 І частини Звіту зазначають залишки коштів на спеціальних рахунках, що перейшли з першого кварталу 2011 року (залишки коштів станом на 01.04.2011).

— Як формуються витрати, що зазначаються неприбутковими установами (організаціями), у рядках 8 або 9 Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій: на дату списання коштів з розрахункового рахунку чи на дату визнання витрат за правилами бухгалтерського обліку?
— У рядках 8 або 9 Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій зазначаються фактично використані кошти.

— Чи оподатковуються відсотки, які банк нараховує неприбутковій організації на залишки коштів на поточному рахунку?
— Відсотки, які банк нараховує неприбутковій організації на залишки коштів на розрахунковому рахунку, звільняються від оподаткування лише у разі залучення банком таких коштів на підставі одного з наступних договорів: договором банківського рахунку; договором банківського вкладу (депозиту) з видачею ощадної книжки; договором банківського вкладу (депозиту) з видачею ощадного (депозитного) сертифіката; договором банківського вкладу (депозиту) з видачею іншого документа, що підтверджує внесення грошової суми або банківських металів і відповідає вимогам, установленим законом, іншими нормативно-правовими актами у сфері банківської діяльності

— Як у Податковій декларації з податку на прибуток підприємства відображаються результати перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти, якщо виникають як позитивне значення, так і від’ємне значення курсових різниць?
— Якщо за підсумками перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти, у платника податку виникають як позитивне значення, так і від’ємне значення курсових різниць, то такі показники не згортаються. У Податковій декларації з податку на прибуток підприємства, форма якої затверджена наказом ДПА України від 28.02.2011 № 114, позитивне значення курсових різниць відображається у рядку 03.19 додатку ІД до рядка 03 декларації та переноситься у складі підсумкової суми цього додатка до рядка 03 декларації, від’ємне значення курсових різниць – у рядку 06.05.12 додатка ІВ до рядка 06.5 декларації та переноситься у складі підсумкової суми цього додатка до рядка 06.5 декларації.

— Чи необхідно засвідчувати підписами посадових осіб платника податку та печаткою пояснення з детальними розшифровками деяких видів доходів (витрат), що надаються платниками податку разом з Податковою декларацією з податку на прибуток підприємства?
— Пояснення з детальними розшифровками деяких видів доходів (витрат), що надаються платниками податку разом з Податковою декларацією з податку на прибуток підприємства, мають бути посвідчені підписами посадових осіб платника податку та засвідчені печаткою платника податку.

— Чи змінюється протягом звітного (податкового) року значення графи 3 табл. 1 додатка АМ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємства у зв’язку з введенням в експлуатацію або виведенням з експлуатації необоротних активів?
— Показник графи 3 "Балансова вартість на початок звітного (податкового) періоду" таблиці 1 "Інформація щодо нарахованої амортизації" додатка АМ до декларації за квартал (у 2011 році – за другий квартал 2011 року) при заповненні декларацій в межах звітного (податкового) року не змінюється.

— Чи потрібно юридичній особі - платнику єдиного податку писати заяву на загальну систему оподаткування на наступний рік, якщо в четвертому кварталі перевищено обсяг виручки?
— У разі перевищення граничної межі, щодо обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) у сумі 1 млн.грн, платник єдиного податку – юридична особа повинен перейти на загальну систему оподаткування, обліку та звітності починаючи з наступного звітного періоду (кварталу).

— Чи включає юридична особа - платник єдиного податку до бази оподаткування аванс, повернений постачальником у зв’язку із розірванням договору?
— Аванс, повернений постачальником юридичній особі - платнику єдиного податку, у зв’язку із розірванням договору, не повинен включатись до бази оподаткування єдиним податком, оскільки йому повертаються власні кошти, які вже було оподатковано.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини