За дорогу шубу чи годинник з українців здеруть податок на розкіш
Це дозволить виручити для пенсіонерів 800 млн грн на рік. Депутати готові підтримати ініціативу Кабінету Міністрів, щоб скоротити "колосальний розрив" у доходах населення. Але експерти називають це популізмом, оскільки існує легальна можливість ухилитися від сплати нового податку, пише Комерсант-Україна.
Податок на багатство не скасовує інші платежі, наприклад, збір за першу реєстрацію автомобіля або мита, а є доповненням до них. Наприклад, до податку на нерухомість, який запускається з 1 липня, один раз у рік тим, кого міністерство Тігіпко визнає багатими, доведеться сплатити 2% мінімальної зарплати (МЗ) за 1 кв. м квартири площею понад 300 кв м. Ця ж ставка буде застосовуватися при володінні будинком площею від 600 кв. м.
За землі несільськогосподарського призначення площею понад 0,5 га потрібно буде платити 5% від нормативної оцінки ділянки, або 25% від оцінки землі в області. За володіння легковим автомобілем або мотоциклом з об'ємом двигуна від 4000 куб. см і 800 куб. см відповідно громадяни заплатять 20% МЗ за кожні 100 куб. см. Власники літаків і вертольотів будуть платити по 0,2% МЗ за 1 кг ваги, а податок для водних суден в 20% МЗ буде прив'язаний до потужності двигуна.
При покупці годинників, телефонів, зброї, ювелірних виробів з дорогоцінних металів вартістю понад 2 тис. євро, а також взуття, одягу, хутра, антикваріату вартістю від 3 тис. євро необхідно буде протягом місяця сплатити 10% їх вартості. Ця ж ставка буде додатково сплачуватися при ввезенні товару фізособою в Україну.
Депутати практично усіх парламентських фракцій на словах підпримують запропонований законопроект, проте директор центру соціально-економічних досліджень "CASE-Україна" Дмитро Боярчук сумнівається, що депутати підуть проти своїх інтересів і зважаться прийняти закон у запропонованій редакції.
Якщо ж це відбудеться, податок, на його думку, має діяти довше п'яти років. Експерт попереджає, що наявність можливостей ухилятися від податку ставить під сумнів отримання 800 млн грн на рік. Наприклад, землю можна дробити на ділянки менше 0,5 га, зареєструвавши їх на кількох чоловік, а дорогий годинник і телефон - ввозити за заниженою митною вартістю або як особисті речі.

Розклад богослужінь та освячення пасок у кафедральних соборах Рівного

Розклад богослужінь оприлюднили на офіційній сторінці Рівненської єпархії ПЦУ.
переглядів: 127
Експерти назвали країну, яка найбільше підходить для туристок-одиначок

Соло-туризм не менш популярний у світі, аніж відпочинок у гучній компанії. Але яка країна підійде найкраще для такої подорожі?
переглядів: 161
Як безпечно зняти скотч із вікон: ефективні методи, які не зашкодять склу

Після святкових декорацій або профілактичного заклеювання вікон задля безпеки українці стикаються з проблемою: як зняти скотч, не пошкодивши скло?
переглядів: 173
Мерехтливі крашанки у тренді Великодня 2025

Цьогорічним святковим хітом у соцмережах стали так звані «мерехтливі» великодні яйця — стильний і простий спосіб оновити традиційне фарбування. Такий ефект можна легко досягти, скориставшись звичайною пляшкою червоного вина.
переглядів: 262
Як мінімізувати ризики стейкінгу?

Стейкінг дає змогу власникам певних криптовалют активно брати участь у блокчейн-мережах. Користувачам це вигідно. Насамперед через заробіток винагород і підтримку проєктів, які їм потрібні. Та й загалом стейкінг доступний завдяки відносно простим алгоритмам. Але тут потрібно враховувати можливі ризики та знати, як їх уникнути чи мінімізувати.
переглядів: 746