Рівненська легкоатлетка Олена Колесніченко мріє здобути олімпійське "золото" та поїхати у круїз [+ІНТЕРВ'Ю]
- Півгодини тому тренування завершилось, - розповідає легкоатлетка Олена Колесніченко. - Втомилась. У мене такі тренування кожен день, крім четверга й неділі. Зранку на парах, потім приходжу додому, встигаю півгодини-годину поспати - і йду на тренування.
- Як ти витримуєш такий графік?
- Щоб показувати високі і стабільні результати, треба дуже багато й наполегливо тренуватися. Адже я не хочу зупинятись на досягнутому і пов'язую своє майбутнє саме з легкою атлетикою.
- Хто прищепив тобі таку любов до цього виду спорту?
- Це тато мене надихнув. Адже він сам професійний легкоатлет. Коли мені було 5-6 років, я ходила з татом на стадіон. Він тренувався, і я теж намагалася бігати. Мені це дуже подобалось. Цікаво, що бабуся ще примушувала мене на танці ходити. Я трохи походила, але зрозуміла, що це не моє.
- Першим тренером був тато?
- Ні. Першим був дитячий тренер В'ячеслав Корнійчук. Я три роки у нього протренувалась граючись. Потім мене вирішив потренувати тато. У нас була маленька група, і в ній були лише хлопчики. Тато розповідає, що я їх там ганяла. Було весело! У шостому класі я почала пробувати бігати з бар'єрами. Це теж завдяки татові, бо він також бар'єрист. А далі, потренувавшись рік із татом, вирішила піти з легкої атлетики.
- Чому?
- Навіть не пам'ятаю. Стосунки з татом завжди були хороші. У сьомому класі я вирішила піти на плавання. Рік проплавала, і лише тоді зрозуміла, що треба повертатися назад. Та й всі мені говорили: "Яке плавання? У тебе гени легкоатлета!"
- Знову до тата?
- Ні. З восьмого класу я перейшла до тренера Вадима Подолянка, який і зараз мене тренує. Він ще мого тата тренував в останні роки його кар'єри. Починала бігати з 400 метрів, потім переключилась на 100 з бар'єрами. У мене і там, і там були хороші результати. Я почала брати участь у різних всеукраїнських змаганнях. Згодом вирішила це сумістити і бігати 400 метрів з бар'єрами. Потренувалась 2-3 тижні, й тренер сказав, що братиму участь в обласних змаганнях.
- Як пройшли перші змагання?
- Поставили для мене однієї бар'єри, бо крім мене в Рівному ніхто на 400 метрів з бар'єрами не бігав. Це зараз вже хлопці почали цю ж дистанцію бігати. Як перший раз спробувала, то дуже злякалась і останній бар'єр не перестрибнула, а оббігла. А через тиждень я вже бігала з показником КМС (кандидата у майстри спорту).
- Яким був твій перший великий успіх?
- У 2009 році поїхала на Чемпіонат України у Вінницю. Хотіла пройти відбір на Олімпійський фестиваль у Фінляндію. На 100 м з бар'єрами я пробігла третьою, а на 400 - другою. Думала, що на фестиваль не потраплю, оскільки казали, що треба вигравати. Не знаю, як так сталося, але виявилось, що я все ж пройшла! Бігла 400 метрів з бар'єрами, потрапила у фінал, а там зуміла перегнати одну дівчину й стала сьомою. Після цього почала регулярно їздити на тренувальні збори.
- У дитинстві ти, мабуть, тата рідко бачила через змагання?
- Так! Тата постійно не було вдома. Пам'ятаю кумедний момент, коли ми з мамою проводжали тата у Париж. Він уже вийшов зі спортивною сумкою за двері, а я кажу: "Єс, єс, тато пішов!", а він це почув! Образився тоді на мене.
- А чому це сказала, пам'ятаєш?
- Навіть не знаю. Я його дуже любила! З дитиства пам'ятаю тільки хороші моменти. Пам'ятаю, як ми в однокімнатній квартирі з татом і мамою гралися у хованки. Як мене ховали у пральній машинці "Малютка". Пам'ятаю ще, як тато мені з Парижа різні іграшки класні привозив. Якось привіз пташку на радіокеруванні. Потім ми сиділи у кафе, я гралася, і ця пташка впала одній дівчині в каву і облила її :) А ще я часто з бабусями й дідусями залишалась.
- А мама де була?
- Мама їздила на заробітки до Чехії. Її, мабуть, рік не було. Мені бабуся розповідала, що одного разу мама повернулась, а я її не впізнала. А так бабусі й дідусі всі поряд, тому часто до них і ходила. Навіть зараз так. Коли сумно вдома - йду до бабусі. Вона мене нагодує.
Спорт вдало поєдную з навчанням
- Важко поєднувати спорт і навчання?
- Важко, але я стараюсь встигати і там, і там. Викладачі, що пов'язані зі спортом, до пропусків нормально ставляться, а ті, що більш далекі від спорту, наприклад філософ, не завжди розуміють.
- Де ти навчаєшся?
- В РДГУ. На 2-му курсі факультету фізичного виховання.
- А в школі як ставились до твого захоплення?
- Серйозно їздити по змаганнях та зборах я стала уже в старших класах. Всі вчителі знали, що я спортсменка. Однокласники просили, щоб з-за кордону щось привезла. Я привозила якісь магнітики.
- Зараз теж подарунки возиш?
- Так, але набагато менше. Раніше їздила вперше у Карпати, вперше у Крим - було цікаво. А зараз я в Ялті майже півроку проводжу.
- Мабуть, найкращий сувенір з-за кордону — це медаль?
- Так! Коли ще у мене в кімнаті не було ремонту, над моїм столом була книжкова поличка. На її куток я вішала свої медалі. В один прекрасний момент ці всі медалі впали. А після Юнацької Олімпіади в Сінгапурі нам дали премію, і я зробила ремонт. Тепер мама не дозволяє прибивати цвяхи і щось вішати. А нагороди я зберігаю у коробці, у шафі.
Рік тому заявила про себе у Європі та у світі
- Коли до тебе прийшов перший європейський успіх?
- У травні 2009 року я стала чемпіонкою України у бігу на 400 метрів з бар'єрами. Це було в Ялті. Я тоді відібралася на Чемпіонат Європи у Москві. Знала, що, потрапивши там у першу шістку, поїду на юнацьку Олімпіаду.
- Ти тоді мала реальний шанс виграти. Що завадило?
- Я приїхала в Москву з першим результатом, у фінал пройшла з першим результатом. Тому розраховувала на перемогу й у фіналі. Але нам з подругою захотілося піти подивитися Москву. Ходили на Червону площу, фотографувались, бігали, стрибали, прийшли додому втомлені, пізно лягли спати, а на наступний ранок уже фінал. Думаю, це завадило. За 2-3 метри до фінішу мене перегнала інша спортсменка, і я отримала "срібло".
- Як зустрів тебе олімпійський Сінгапур?
- Коли вийшли з літака, було відчуття, що ми у лазні. Неймовірна спека! Лише за кілька днів трохи звикла. На стадіоні не було де сховатись від сонця. Цілий рік після Олімпіади я не могла нічого робити — настільки була виснажена.
- Як оціниш свій виступ?
- Я хоч і здобула бронзу - була дуже розчарована. Певно, вплинуло те, що поруч не було мого тренера. Тому я сама собі бар'єри ставила, сама тренувалася. Перше тренування навіть не зуміла провести, бо не встигла акліматизуватися. Я не думала, що так спекотно буває.
- Після Сінгапура тебе й на Батьківщині нагороди чекали
- Так. Міський голова подарував ноутбук. Правда, це не єдиний подарунок. Мер ще квартиру обіцяв подарувати, але з того часу я про неї нічого нового не почула. Не знаю уже, чи чекати мені ще цього подарунка...
Люблю мамині вареники й повільну музику
- Як ти налаштовуєшся на відповідальні старти?
- І мій тато, і тренер, завжди вчили мене стримувати емоції. Як би весело мені не було - не веселитись! Якщо погано - теж ніяких емоцій не проявляти. Розвивати в собі це вміння потрібно довгий час. Коли ти біжиш - всі емоції з тебе вириваються, і біг виходить швидшим.
- У тебе є якісь прикмети перед стартом?
- Ні. Буває лише, що перехрещусь і прошу Бога, щоб допоміг мені. Є ще один талісман - пухнастий кіт Кефір, якого я купила перед Сінгапуром. Потім, правда, на змагання його не возила, бо дуже великий. Він вдома лежить і вночі мене гріє.
- А в їжі теж доводиться себе обмежувати перед змаганнями?
- Так. Перед стартом не можна багато їсти. Наприклад, якщо у мене старт ввечері, то я практично весь день нічого їсти не можу. А так я їм все. Тим більше, коли знаходишся на зборах, дають різну "гадість". Їсти то хочеться, а вибрати нема з чого! Доводиться їсти те, що є. Після зборів повертаєшся додому, як до раю!
- Якісь улюблені страви маєш?
- Моя улюблена страва — мамині вареники з вишнями. В яких кафе я тільки не була, або у моїх бабусь — таких вареників, як у мами, немає ніде. Ще я дуже перебірлива у солодкому, наприклад, у тортах чи тістечках. Я люблю, щоб там був шоколад. Мій улюблений торт - "П'яна вишня". Його колись в дитинстві мама приготувала на мій день народження. З того часу я його полюбила.
- Як ти відпочиваєш, коли все ж випадає вихідний чи свято?
- Ходжу до бабусі, відпочиваю у неї морально. І вдома. Люблю повалятись на дивані, фільм якийсь подивитись. Можу з подружкою прогулятись.
- Ти меломан? Яку музику любиш?
- Люблю повільну музику, а "важку" музику навпаки не люблю, вона на мозок давить. Люблю щоб музика розслабляла. Особливо класно, коли їдеш у потязі, слухаєш музику і під неї засинаєш.
- Ти, напевно, дуже любиш подорожувати?
- Ще й як! Як тижні два вдома посиджу — уже не можу. Мені хочеться кудись поїхати, щось змінити. Є мрія поїхати у круїз на кораблі, відвідати всі визначні місця й побачити всі чудеса світу.
- А яка спортивна мрія?
- Пробитися у дорослу збірну України та виграти золото на дорослій Олімпіаді!
Рівненщина в десятці областей-лідерів за кількістю ДТП за участі нетверезих водіїв у 2024 році
Незважаючи на численні заклики до відповідальності, проблема керування транспортними засобами у нетверезому стані залишається актуальною для Рівненщини.
переглядів: 129
Мешканці Рівненщини зможуть обстежити щитовидну залозу за новим методом
Рівненський диспансер радіаційного захисту населення розширює спектр послуг. Відтепер у медзакладі можна пройти діагностику захворювань щитовидної залози.
переглядів: 122
Рівне оновить парк тролейбусів у 2025 році
У Рівному заплановане масштабне оновлення тролейбусного парку у 2025 році. Про це повідомив виконувач обов’язків міського голови Рівного Віктор Шакирзян.
переглядів: 205
Весна на порозі: 27 січня на Рівненщині очікується теплий день без опадів
Завтра, 27 січня, мешканців Рівненщини очікує потепління. Синоптики прогнозують хмарну з проясненнями погоду без опадів.
переглядів: 144
Аграрії Рівненщини отримали понад 5 млн грн на розвиток садівництва
Понад 5 млн грн інвестицій у садівництво отримала Рівненщина у минулому році. Грантові кошти спрямовані на закладання нових садів.
переглядів: 174