Сергій ОСТАПОВИЧ: "Депутатство — це не влада"
Вік: 38 років
— Людське життя цінніше за зайву статтю у бюджеті міста, — наголошує Остапович.
Сергій Остапович народився і виріс в Олександрії, там нині живуть його рідні та близькі. І він не за чутками знає, що хвилює його односельчан. Ставши депутатом у 2010 році, Сергій вперше зустрівся з головною перепоною депутатської роботи — лобіюванням деякими представниками місцевого самоврядування "своїх питань".
— Я не розумію, наприклад, як люди умудряються поєднувати роботу у виконавчих органах та депутатство, якщо це напряму заборонено законом?! — розповідає Сергій Остапович. — Я не розумію, як люди умудряються голосувати за рішення сільради "за вказівкою", коли ці рішення суперечать усім законодавчим нормам? Я не розумію, як окремі депутати Олександрійської сільради позбавляють прав на законну власність, а "потрібним" людям дозволяють отримувати все у незліченній кількості?
Для прикладу Сергій наводить ситуацію із закупленням Олександрійською сільської радою щебню. Коли за незрозумілими розрахунками щебінь сільрада купує у посередників за 110 гривень за тонну, а у сусідньому Берестовецькому спецкар’єрі його можна придбати по 55 гривень за тонну. Такі незаконні діяння Сергій Остапович вважає прямим лобіюванням своїх інтересів, а не інтересів громади.
— Що є неприпустимим для депутатської діяльності! — обурюється Сергій. — У такій напруженій обстановці у сільраді депутати, які дійсно намагаються хоч якось допомогти своїм виборцям, залишаються наодинці із самочинством. Подання та звернення до правоохоронних органів, до депутатів вищого рівня — не дають результатів. От з такою байдужістю та ігноруванням з боку вищих органів влади сумлінні депутати повинні боротися.
І боротися з таким "самочинством" Сергій Остапович збирається не тільки словами. Для цього, наприклад, наразі здобуває другу вищу освіту — на юридичному факультеті Волинського національного університету імені Лесі Українки. При цьому — вже маючи економічну освіту (у 1996 році Сергій закінчив НУВГП за фахом "економіка підприємства").
У кабінеті Сергія на столах — гори законодавчої літератури: роздруковані закони та укази, книги з юридичними науково-практичними коментарями до кожного закону. Зокрема — Закон України "Про місцеве самоврядування".
— У першу чергу, депутат має бути обізнаний у законних засадах своєї роботи, — констатує Сергій Остапович. — Тоді він має реальне підґрунтя, щоб боротися з тими "колегами", які приходять у місцеве самоврядування тільки для того, щоб збагатити своїх родичів, друзів та партнерів.
Кожен може втілити у життя сокровенну дитячу мрію: Як це зробити?
Стартувала акція «2000 подарунків до Нового року» для здійснення дитячих мрій: долучитися може кожен.
переглядів: 108
4 грудня - Великомучениці Варвари: привітання зі святом, традиції, прикмети, заборони
Сьогодні, 4 грудня, християни східного обряду відзначають День святої великомучениці Варвари. Це свято, яке в народі також відоме як Варварин день, має давню історію і поєднує в собі релігійні та народні традиції.
переглядів: 303
Автоматичний облік 17-річних юнаків через «Резерв+»: що потрібно знати?
Верховна Рада України в першому читанні проголосувала за законопроєкт № 12076. У ньому пропонується автоматично ставити на військовий облік громадян при досягненні 17-річного віку.
переглядів: 248
Аварія у Дніпрі: подробиці ДТП, яка забрала життя 10-річної дівчинки
Поліція затримала водія, який вчинив смертельне ДТП у Дніпрі.
переглядів: 443
Церковний календар на грудень 2024: що святкуватимуть українці
Останній місяць року багатий на святаи та важливі дати. У церковному календарі на грудень іц Різдво, і Миколи, і річниця проведення Об’єднавчого Собору.
переглядів: 427