13.12.2011, 14:16

На Рівненщині приміські поїзди віджили своє

Через недостатність фінансування пільговиків, низькі тарифи та прострочений термін експлуатації потягів, залізничники перевозять пасажирів по області собі у збиток.
Подальшу долю функціонування приміських поїздів обговорили у понеділок, 12 грудня, на засіданні постійної комісії обласної ради з правових питань, гласності та депутатської діяльності.

За словами начальника відокремленого підрозділу "Рівненська дирекція залізничних перевезень" Львівської залізниці Олександра Левицького, термін експлуатації потягів для дизель-поїздів складає 20 років, а для електропоїздів – 28. Проте деякі з них курсують залізницею удвічі довше. Фінансування на їх оновлення немає.

– Тільки завдяки якісному проведенню капітальних ремонтів та добросовісному ставленню працівників залізниці до своїх обов’язків по утриманню даного рухомого складу є можливість здійснювати перевезення пасажирів навіть після закінчення терміну експлуатації, – наголошує Олександр Левицький.

Знову постало питання про закриття вузькоколійки "Антонівка-Зарічне". Залізничники кажуть – так звана "кукушка" нерентабельна. Тим часом альтернативи перевезення для населення Володимирецького та Зарічненського районів немає, тому залізничники пропонують обласній раді фінансування закласти у бюджеті окремим рядком.

Голова постійної комісії з правових питань, гласності, депутатської діяльності та етики в облраді Степан Молчан переконаний, що залізничну галузь треба реформувати, комплексно розвивати залізницю та впроваджувати нові технологічні рішення.

– Натомість курсування приміських пасажирських поїздів обмежують і все перекладається на плечі споживачів та місцевих громад, – каже Степан Молчан. Влада ж хоче передати найбільш ласий шматок державної власності у приватні руки.

Для зменшення збитків від перевезень залізниця змушена закривти квиткові каси, відміняти приміські поїзди або частково обмежувати їх маршрут.

Наразі питання подальшого функціонування приміських потягів на Рівненщині внесено на розгляд сесії Рівненської обласної ради, яка відбудеться 23 грудня 2011 року.
Щасливе Рівне