15.12.2011, 11:34

Прокуратура перевіряє органи влади Рівненщини

Прокуратура Рівненської області перевіряє органи виконавчої влади та місцевого самоврядування на предмет виконання вимог закону "Про доступ до публічної інформації".
Обласна прокуратура повідомила представників Громадянської мережі ОПОРА, що її працівники здійснюють перевірку виявлених організацією фактів порушення вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації". Про це йдеться у відповіді на запит організації щодо вжитих правоохоронцями заходів стосовно невиконання чиновниками області вимог закону.

Про це OGO.ua повідомили з прес-центру Громадянської мережі ОПОРА.

Нагадаємо, що на початку листопада громадянська мережа ОПОРА оприлюднила звіт про стан виконання вимог закону "Про доступ до публічної інформації" у шести районах Рівненської області. За результатами дослідження, практично у всіх досліджуваних районах норми закону реалізовувалися вибірково. Зі слів представника ОПОРИ Андрія Токарського, посадовці зосередились на тому, щоб вчасно надавати відповіді на запити. При цьому вони не забезпечили виконання інших, обов’язкових вимог.

- Практично ніде не було внесено відповідних змін до регламентів, - розповідає представник організації. - Ми виявили недоліки у висвітленні інформації на офіційних сайтах та у її оприлюдненні. Також дуже мало органів влади забезпечили умови для роботи з публічними даними на місцях.

Чи виявить прокуратура порушення, про які стверджують громадські активісти, поки невідомо. За інформацією в.о. старшого помічника прокурора області з питань забезпечення доступу до публічної інформації Ольги Ящук, перевірка вказаних фактів ще не завершена. Питання притягнення чиновників до відповідальності розглядатиметься після її закінчення.
Щасливе Рівне