16.12.2011, 11:08

"Пересопниця" обійдеться Рівненщині в півмільйона щорічно

Культурно-археологічний комплекс "Пересопниця" планують зробити окремим обласним комунальним підприємством. Його утримання обійдеться обласному бюджету у 499 тисяч на рік.
На Рівненщині продовжують розвивати культурно-археологічний комплекс "Пересопниця". У наступному році з нього запланували зробити окрему комунальну установу. Зараз комплекс працює у структурі Рівненського обласного краєзнавчого музею.

- Раніше не було сенсу робити це, адже самого комплексу фактично не було. Тепер там збудували сучасну споруду та цілий комплекс, і ми маємо його розвивати, - зауважила на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунальної власності заступник начальника управління культури і туризму облдержадміністрації Світлана Хом’як. - Створення нової установи потребує і розширення штату. За новим розкладом там має працювати 18 працівників. Додасться лише вакансія бухгалтера, також плануємо створити постійно діючу археологічну експедицію. Вона продовжуватиме дослідження території.

Загалом на утримання культурно-археологічного комплексу "Пересопниця" з обласного бюджету планують щорічно витрачати 499 тисяч гривень. За словами Світлани Хом’як, з моменту відкриття "Пересопницю" відвідали дуже багато туристів. Тому процес популяризації має тривати. Саме тому керівництво області в подальшому планує клопотати перед Кабміном про статус державного історико-культурного заповідника з фінансуванням з держбюджету.
Щасливе Рівне