Як приготувати їстівні "миколайчики" [+Фото]
Медяники “Миколайчики”
Неповні 4 склянки просіяного пшеничного борошна, півсклянки цукру-піску, 1 склянка меду, трохи меленої кориці (за бажанням), 1-2 чайні ложки пекарського порошку (або сода на кінчику ножа, погашена оцтом), півсклянки води.
1. Змішайте у каструлі цукор, мед і воду, поставте на вогонь і доведіть до кипіння.
2. Охолодіть трохи суміш, поступово туди всипте борошно і замісіть досить м’яке пластичне тісто. Відкладіть на півгодини у прохолодне місце. Після цього швиденько підмісіть трохи борошна з пекарським порошком (погашеною содою) і залишіть на столі на 10-15 хвилин.
3. Розкачайте корж товщиною півтора сантиметри й виріжте медяники склянкою чи спеціальними формочками. Розкладіть "миколайчики" на деко, посипане борошном.
4. Випікайте у гарячій духовці при температурі 220-250°С 15 хвилин.
5. Зваріть цукрову глазур зі 100 г цукру і 50 г води, поки сироп не буде тягнутися з ложки, як товста нитка. В отриманий сироп можна додати трохи ваніліну чи кориці.
6. Полийте медяники трохи вистиглою глазур’ю.
7. Поставте деко з медяниками у ще теплу духовку, щоб глазур підсохла.
Випечені медяники не лише клали дітям під подушку у святу ніч і прикрашали ними дідух, а й пригощали на Різдво колядників. Ось звідки у відомій колядці слова:
“Коляд, коляд, колядниця
Добра з медом паляниця...”.









Бал за хімію і фізику стане вагомішим - нові правила НМТ 2025

Абітурієнти, які складатимуть НМТ з фізики або хімії у 2025 році, матимуть переваги при вступі до профільних вишів.
переглядів: 4
Чи справді сіль пришвидшує кипіння води

Серед кулінарів досі побутує думка, що додавання солі у воду пришвидшує її закипання. Здавалося б, твердження логічне: мовляв, сіль нібито запускає певні хімічні процеси, які зменшують час доведення води до кипіння.
переглядів: 49
Від сьогодні можна подати повторну заявку на НМТ

Із 9 по 14 травня триває реєстрація для участі в додаткових сесіях національного мультипредметного тесту (НМТ).
переглядів: 79
Чим відрізняється фторопласт від інших видів пластику

Фторопласт не використовують «просто так» — його обирають, коли інші матеріали не витримують умови експлуатації. Він дорогий у порівнянні з поліетиленом або поліамідом. Наприклад, якщо розглянути товари від ТОВ ПКФ Електропласт — постачальника кондукційних та електроізоляційних пластиків, фторопластові заголовки будуть приблизно у 2-3 рази дорожчі за інші. Але матеріал є незамінним там, де потрібно поєднання хімічної стійкості, термостабільності й мінімального тертя. Розгляньмо конкретні галузі та чому саме ПТФЕ.
переглядів: 409
На частині вулиць Рівного можливе ускладення рух

У Рівному тривають дорожні роботи: можливе ускладнення руху транспорту на деяких вулицях
переглядів: 492