14 січня на Рівненщині вшановують Василія Великого — засновника монастирів
— Найбільшим ділом життя архієпископа Василія стало заснування монашества, яке згодом поширилося як на Схід, так і на Захід, — розповів настоятель Свято-Преображенського храму в с. Рогачів, кандидат богословських наук, прес-секретар Рівненської єпархії УПЦ КП Василь Рудніцький. — До першої Василієвої монашої спільноти входили однодумці та учні, зокрема його давній друг — святий Григорій Богослов та рідний брат — святий Григорій Нісійський. То ж після того як Василій залишив навчання та світське життя “для життя духовного” він заснував монастир, де друзі присвячували час молитві та роздумам над Святим Письмом.
Василій Великий був першим у створенні монашества, адже до четвертого століття монахи жили окремо, кожен по собі, як самітники. Такий спосіб життя був навіть небезпечним. Для Василія монашество — це спільнота любові, яка сходить від Бога на людей і єднає їх між собою.
У цей день православні віруючі святкували початок Нового року за старим стилем літочислення. То ж починаючи із вечора 13 січня та упродовж 14 січня ватаги молодих людей обходили домівки із побажанням усіляких щедрот. Щедрувальники співали прославляючи господарів, бажали їм здоров'я й достатку, за що отримували винагороду.
Щедрівки:
Ми щедруєм і співаєм під вікном.
Щастя, долі вам бажаєм всім гуртом.
Хай квітують ваші ниви золоті,
Щоб життя було щасливе в майбутті.
А в полі, полі сам Господь ходив,
Сам Господь ходив, жито породив,
Жито-пшеницю, всяку пашницю.
Діва Марія за Ним ходила,
За Ним ходила, Його просила:
А вроди, Боже, жито-пшеницю,
Жито-пшеницю, всяку пашницю!
Сію, вію, посіваю,
З Новим Роком поздоровляю!
Многая літа! (3 рази)
Читайте також:
Що приготувати на Щедрий вечір

На Донеччині віддав життя за Україну Захисник-правоохоронець з Рівненщини

На Донеччині у війні з ворогом загинув захисник, який майже 20 років віддав служінню українському народові в органах системи МВС.
переглядів: 33
У Рівному буде презентація альманаху "Рівне літературне"

Альманах "Рівне літературне" впорядкувала Валентина Люліч — відома письменниця, перекладачка, бардеса, лауреатка премії імені Уласа Самчука.
переглядів: 32
Рівняни збирають гроші на медпункт в Донеччині для Захисників України

Кожна пожертвувана гривня може врятувати життя і здоров'я наших Воїнів, адже медичний пункт - це теж місце, де точиться своя боротьба. Боротьба за чиюсь долю.
переглядів: 523
Завжди на висоті: 5 правил сучасного етикету

Дотримання правил етикету допомагає не лише справляти гарне враження, а й будувати гармонійні стосунки з оточуючими.
переглядів: 96
Як видати першу книгу: у Рівному буде лекція

Запрошують на відкриту лекцію відомого українського письменника, літературного критика, перекладача та видавця Миколи Мартинюка на тему «Як видати першу книжку».
переглядів: 574