Вітаємо з Новим роком Чорного Дракона
Новий рік в Китаї завжди приурочували до першого молодика після закінчення першого місячного циклу зимового сонцестояння. За китайським календарем це буде не 2012-й рік, а вже 4710-й. З давніх часів Новий рік у Китаї вважався найголовнішим народним святом, його відзначали і відзначають не тільки в самій Піднебесній, а й в Макао, Тайвані, Гонконгу, на Острові Різдва, у Брунеї та Індонезії - там, де є китайське населення. А саме святкування Нового року в Китаї триває близько двох тижнів і, звичайно ж, це все вихідні дні! Завершується грандіозна феєрія знаменитим Святом ліхтариків.
Китайський Новий рік найкраще відзначати вдома з родиною, тому що споконвіку вважалося, що це свято, яке об'єднує всю рідню, їхні душі і серця. Тому напередодні Нового року на китайських вокзалах відбувається приблизно те ж, що у нас на час зимових / літніх канікул - натовпи людей поспішають до своїх родичів.
Святкова вечеря завжди ситна і різноманітна, все як у нас - тільки інгредієнти страв інші. На стіл обов'язково ставлять курку, рибу і соєвий сир - назви цієї їжі китайською співзвучні зі словами «достаток» і «щастя». У північному Китаї на Новий рік їдять пельмені цзяоцзи, що нагадують злитки золота і срібла. Назва пельменів співзвучна з фразою «проводи старого і зустріч нового». На півдні країни їдять няньгао - шматочки липкого рису, що символізують поліпшення життя в наступному році.
У Новий рік китайський народ, так само як і ми, не спить і гуляє щосили. На одвірки китайці наклеюють червоний папір з парними каліграфічними написами - побажаннями на Новий рік. Також на двері клеють ієрогліфи - «щастя».
У перший день Нового року, як у нас 1-го січня, в Китаї запускають салюти, запалюють пахощі. За традцією вважається, що феєрверки відлякують злих духів і приваблюють дух щастя і гармонії. Китайці вірять, що в цей день божества відвідують світ духів і " звітують" про минулий рік, тому ввечері вітають їх повернення додому, а після цього віддають шану предкам. У перший день Нового року всі ходять один до одного в гості, зустрічаються з друзями і колегами, вітають їх.
А подарунки в Китаї на це свято дарувати не прийнято, тільки дітлахи отримують кишенькові гроші в червоних конвертиках - суй цянь. За традицією, гроші потрібно давати будь-якій дитині, яка зайшла у ваш будинок у перші 15 днів нового року.
Китайський Новий рік – яскраве і навіть казкове свято. Вулицями міст проходять фестивалі, виступають артисти. На 15 день нового року в небо запускають гарні жовті та червоні ліхтарики. У цьому році Свято ліхтариків припадає на 6 лютого.
Що треба знати про реформу МСЕК
Статус інвалідності до дати наступного оцінювання є чинним.
переглядів: 29
У Рівному відбудеться фестиваль "ВареничОК"
Сьогодні, 30 листопада, у Парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка з 12:00 до 19:00 пройде фестиваль "ВареничОК".
переглядів: 89
На Рівненщині попрощалися із чотирма загиблими захисниками
Рівненщина попрощалася із загиблими Воїнами Василем Федчуком із Гощанщини, Андрієм Калушем із Дядьковицької громади, Олександром Панасюком із Сарненщини та Віктором Сиротчуком із Вараської ТГ.
переглядів: 92
7 школярів Рівненщини отримали стипендії Президента
Усі вони — переможці Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових навчальних предметів і Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.
переглядів: 110
День ангела Андрія: найтепліші привітання для ваших рідних!
Сьогодні віряни святкують День Ангела Андрія. На 30 листопада припадає важливе народно-християнське свято, день пам'яті мученицької смерті одного із дванадцяти апостолів Христових — Андрія Первозванного.
переглядів: 1697