Ми у Facebook
25.01.2012, 10:41

Жіночі розваги: Рівненська керуюча банком Олеся Ткачук: “Я дуже хотіла би підкорити гірські схили в Австрії” [+ІНТЕРВ'Ю]

Олеся Ткачук — дуже тендітна, завжди усміхнена і водночас по-справжньому ділова жінка. Керує Рівненською філією “Укрінбанку” та є депутатом Рівненської обласної ради. Втім, окрім банківських та політичних кар'єрних “схилів”, Олеся підкорює схили гірські. Вона вже давно і віддано захоплюється гірськолижним спортом. Крім того, впевнена: “Справжня жінка і на гірськолижному курорті виглядатиме, як справжня жінка. Це чоловікам у спортивному азарті дозволено натягти будь-що, а жінка завжди має бути красивою”. Про те, як лишатися жіночною, катаючись на лижах, та як вберегти сили на 7-годинні спуски з гірських трас — у нашому інтерв'ю.
Хто сказав, що жінці місце лише в церкві, на кухні чи у спальні? Сучасні жінки мають чимало неординарних захоплень та цікавих хобі! Після робочих буднів та сімейних турбот сучасні жінки вміють відпочивати тілом і душею у найрізноманітніші способи. Хтось фотографує діток, хтось — затятий театрал, хтось тренує улюблену собаку, хтось ганяє на авто, а хтось підкорює гірські вершини. Жіночий погляд на відпочинок та розваги — у нашій новій рубриці "Жіночі розваги по-рівненськи з Юліаною ТЕТ". (Гостем рубрики може стати кожна рівнянка, для якої хобі стало частиною життя. Знаєте таких? Пишіть нам на uliana.tet@gmail.com)


— Олесю, як потрапили до любителів гірськолижного відпочинку?
— Це хобі прищепив мені мій колишній чоловік. Як не дивно, це прямо як якийсь вірус передалося. Десь чотири року тому почала навчатися. На початках я дуже боялася. Більше того, після першого катання на лижах отримала значну травму, боячись наїхати на дитинку, які лишили посеред траси. Вона розгубилася і я розгубилася... Тому думала, що після того на лижі не стану. Але вже через рік зрозуміла, що без такого відпочинку не обійдуся :)

Ось так рік за роком — спочатку голубі схили, потім — червоні — і ти втягуєшся в це діло.




— Катання на лижах — це в будь-якому разі значне фізичне навантаження. Як підтримуєте форму напередодні сезону?
— Так, особливе навантаження йде на ноги. Якщо протягом року спортом не займаєшся, після першого дня катання ледь з ліжка можеш встатити. От, наприклад, ті люди, які вміють кататися на ковзанах, практично одразу впевнено стають на лижі.

— Більше надаєте перевагу крутим схилам чи тривалому катанню?
— Я сказала би, змішаний. На Буковелі, я там найчастіше катаюся, є траси (16, наприклад), які поєднують і круті схили, і пологі довші ділянки дороги. З іншого боку, найбільше задоволення від катання отримуєш тоді, коли на трасі практично немає людей... Тоді ніхто не заважає, не відволікає, і ти наодинці лишається зі своїми думками... Моїм особистим рекордом якось стало катання, яке тривало з 9 ранку до 16 години дня.



— Наскільки прискіпливо обираєте одяг та технічне оснащення для катання на лижах?
— Що стосується одягу, то, звичайно, щоб було тепло, термоізольовано. Основну роль у лижному спорті відіграють черевики. Важко підібрати відповідний розмір. Але цьому варто приділити увагу, адже у спорті зручність — найголовніше.

— Наскільки реально купити у Рівному якісне лижне оснащення?
— У Рівному, на жаль, немає спеціалізованого лижного магазину, який би поєднував “вибір-якість-ціна”. Єдине, що черевики я купила в “Метро” (випадково на них натрапила), а от лижі там не надто якісні. Що стосується одягу, аксесуарів, то в Рівному достатньо спортивних магазинів, де можна собі підібрати. Я єдине, що ще не встигла собі придбати — це шолом. Цьогоріч же всіх зобов'язали кататися тільки в шоломі.



— Ваші поради щодо відпочинку після першого дня катання.
— Якщо після першого дня відчуваєте, що м'язи “на межі”, то найперше — прийміть гарячу ванну, щоб розслабити м'язи. Хоча це має годинний ефект. За кілька годин біль все одно відновиться. Щоб уникнути цього, варто просто тренувати ноги до того, як приїздиш підкоряти гірськолижні траси :) Є ще хороший спосіб — це масаж ніг. Іще одне. Навіть якщо після першого дня дуже важко — другого дня треба знову ставати на лижі. Інакше буде ще гірше.

— У скільки обійдеться повноцінна підготовка до сезону катання на лижах?
— У цьому питанні є кілька секретів. По-перше, лижне обладнання варто купляти по закінченню сезону. Тоді воно удвічі-втричі дешевше. Якісні лижі коштують від 3 тисяч гривень (у крайньому випадку, на будь-якому гірськолижному курорті працюють пункти прокату). По-друге, якщо ви просто любитель, то і спеціалізований одяг можна купити дешевший, ніж той, що потрібен вже для професійних занять з лижами. По-третє, можна зекономити на інструкторах. Вартість години роботи з інструктором, наприклад, коштує від 300 гривень (чим менше людей одночасно консультує тренер, тим дорожче він коштуватиме).



— Якими лижами користуєтесь?
— Наразі я надаю перевагу сноублейдам. За рахунок того, що вони повороткіші та й поріг розгону у них менший.

— З якого віку, на Вашу думку, варто “ставити на лижі” дітей?
— Знаєте, за європейськими нормами, то вже з 2-річного віку починають. Хоча я вважаю, що це зарано. Із 5 років як мінімум потрібно привчати до такого спорту: дитина має хоча б орієнтуватися, що вона робить, та вміти контролювати своє тіло і його переміщення.

— Чи є у Вас ще якесь хобі рівноцінне гірськолижному спорту?
— Ой, якщо відверто, на щось інше зовсім не вистачає часу. Окрім роботи, ще ж виховання маленької донечки. Це теж свого роду спорт :)



— І, на завершення, назвіть три “за” і три “проти” свого захоплення.
— “Проти” — єдине, що може бути, це травматизм. Але за власної обережності цього можна уникнути. Насправді отих “за” — набагато більше. Це здоров'я, це фізичне загартування, це релаксація для мізків від важких робочих буднів, це нові екстремальні відчуття. Більше того, поїздка на гірськолижний курорт — це, в першу чергу, подорож. З друзями, з емоціями, зі спогляданнями краєвидів. Особливо карпатських... А ще дуже хотіла би підкорити гірські схили в Австрії.






На правах реклами