На Рівненщині вчителі обміняються досвідом викладання християнської етики
- До участі у конкурсі ми запросили вчителів, які викладають у школах різних регіонів України такі предмети як «Етика», «Основи християнської етики», «Християнська етика в українській культурі», «Етика: духовні засади», «Людина і світ», «Людина і суспільство”, - розповідає організатор конкурсу, декан гуманітарного факультету НаУ “Острозька академія”, доктор педагогічних наук, настоятель студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького Василь Жуковський. - У такий спосіб прагнемо не лише привернути увагу громадськості до необхідності викладання предметів духовно-морального спрямування, а й сприяти професійному становленню вчителів, які цим займаються, створити для них сприятливі умови для обміну цікавим та корисним досвідом роботи з дітьми.
Нині в Острозькій академії обробляють матеріали, які попередньо надійшли від потенційних учасників — педагоги надіслали власні плани-конспекти уроків та есе з баченням того, як зацікавити їхнім предметом сучасних школярів. Безпосередньо ж під час конкурсу на вчителів чекатиме письмовий тест на знання Святого Письма, дебати та, звісно ж, презентація фрагменту власного уроку.
Досвід викладання християнської етики, яким обмінюватимуться вчителі під час конкурсу в Острозі, впродовж останніх років накопичено доволі вагомий — нині, як повідомив Василь Жуковський, предмети духовно-морального спрямування вивчаються загалом у майже 21 тисячі загальноосвітніх навчальних закладів України.
В Острозькій академії презентували навчальну програму з основ християнської етики
- У нас на Рівненщині ми вивчали враження учнів від викладання предмету “Християнська етика” під час соціологічного дослідження, - розповідає Василь Жуковський. - Нам надіслали інформацію вчителі з 38 шкіл Рівненської області. З'ясувалось, що 90% учнів зацікавлені й задоволені предметом “Християнська етика”. Багато хто назвав його улюбленим, найважливішим із предметів шкільного циклу, адже із запровадженням цього уроку з’явилася можливість позбавитись багатьох негативних рис характеру, поліпшити стосунки з ровесниками, друзями, батьками та вчителями. “Християнська етика” виграє в тому, що дає можливість учням обговорювати життєві проблеми, відкривати для себе Бога, корелювати свою поведінку з Божими заповідями. Частина батьків відвідувала перші уроки нового предмету разом із дітьми. А нині, прийшовши зі школи, деякі учні звертаються до батьків із часом не простими питаннями щодо роз'яснення різних аспектів християнської віри. Дехто навіть критикує батьків за поведінку, яка не відповідала християнським принципам... У цілому ми з'ясували, що батьки ставляться до предмету позитивно, зокрема, коли навчання не має вузькоконфесійного характеру.
- Найкращий іспит для такого курсу — це саме життя, - поділився думками під час одного з “круглих столів” щодо викладання основ християнської етики в Національному університеті “Острозька академія” випускник академії, священик із села Колки на Волині о.Андрій Закидальський. - Якщо дитина ще вчора лихословила, а сьогодні — навчилась казати “пробачте” - то лише заради цього варто трудитись, варто страждати.
За словами священослужителя, такі заняття дітям подобаються незалежно від того, до якої з християнських конфесій вони належать. А конфесій у селі — чотири.
В Острозькій академії презентували посібник із християнської етики
Як зробити так, аби подібний позитивний досвід набув якнайбільшого поширення? Для цього, зокрема, і проводяться конкурси, подібні до того, що відбудеться в Острозькій академії у третій декаді лютого.
Нині немає жодної області України, де б не працювали вчителі християнської етики, підготовлені в Острозькій академії. Спочатку тут діяли курси підвищення кваліфікації, далі — факультет християнської етики, а з 2000 року — ліцензовано і акредитовано спеціальність релігієзнавство, а пізніше — богослов'я. У вересні 2010-го в академії презентували першу загальнодержавну програму з основ християнської етики для учнів 1-11 класів, яку було розроблено за активної участі науковців університету на чолі з Василем Жуковським. Програма отримали гриф Міністерства освіти та науки й, відтак, почати використовуватись у навчальному процесі по всій державі. До того подібні проекти мали лише статус регіональних та експериментальних.
Міносвіти затвердило шкільну програму основ християнської етики
педагоги, вчителі, Біблія, християнство, богослів'я, релігієзнавство, основи християнської етики, Василь Жуковський, Національний університет "Острозька академія"
Підпал авто військового на Волині: зловмисників завербувала ФСБ
Завербовані ворожими службами зловмисники підпалили автомобіль військовослужбовця Volkswagen Transporter, яке проходило техобслуговування в регіоні після виконання бойових завдань на фронті.
переглядів: 142
Нові виплати для вчителів: коли та скільки отримають українські педагоги
В межах програми «Зимова підтримка», українські вчителі отримуватимуть 1000 грн "на руки" додатково до зарплати щомісяця.
переглядів: 137
Кабмін дозволив бронювати священників під час мобілізації: деталі постанови
Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.
переглядів: 157
Національний мультипредметний тест 2025: коли відбудеться оцінювання
Кожен учасник НМТ проходитиме тестування в один день у два етапи.
переглядів: 151
“Чорний Місяць”: 31 грудня останній молодик у 2024 році
Останній молодик у грудні 2024 року буде врожайним. Енергія Козерога допоможе вам спланувати новорічні обіцянки. Це чудова нагода поставити продумані новорічні обіцянки.
переглядів: 602