На Рівненщині вчителі обміняються досвідом викладання християнської етики
- До участі у конкурсі ми запросили вчителів, які викладають у школах різних регіонів України такі предмети як «Етика», «Основи християнської етики», «Християнська етика в українській культурі», «Етика: духовні засади», «Людина і світ», «Людина і суспільство”, - розповідає організатор конкурсу, декан гуманітарного факультету НаУ “Острозька академія”, доктор педагогічних наук, настоятель студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького Василь Жуковський. - У такий спосіб прагнемо не лише привернути увагу громадськості до необхідності викладання предметів духовно-морального спрямування, а й сприяти професійному становленню вчителів, які цим займаються, створити для них сприятливі умови для обміну цікавим та корисним досвідом роботи з дітьми.
Нині в Острозькій академії обробляють матеріали, які попередньо надійшли від потенційних учасників — педагоги надіслали власні плани-конспекти уроків та есе з баченням того, як зацікавити їхнім предметом сучасних школярів. Безпосередньо ж під час конкурсу на вчителів чекатиме письмовий тест на знання Святого Письма, дебати та, звісно ж, презентація фрагменту власного уроку.
Досвід викладання християнської етики, яким обмінюватимуться вчителі під час конкурсу в Острозі, впродовж останніх років накопичено доволі вагомий — нині, як повідомив Василь Жуковський, предмети духовно-морального спрямування вивчаються загалом у майже 21 тисячі загальноосвітніх навчальних закладів України.
В Острозькій академії презентували навчальну програму з основ християнської етики
- У нас на Рівненщині ми вивчали враження учнів від викладання предмету “Християнська етика” під час соціологічного дослідження, - розповідає Василь Жуковський. - Нам надіслали інформацію вчителі з 38 шкіл Рівненської області. З'ясувалось, що 90% учнів зацікавлені й задоволені предметом “Християнська етика”. Багато хто назвав його улюбленим, найважливішим із предметів шкільного циклу, адже із запровадженням цього уроку з’явилася можливість позбавитись багатьох негативних рис характеру, поліпшити стосунки з ровесниками, друзями, батьками та вчителями. “Християнська етика” виграє в тому, що дає можливість учням обговорювати життєві проблеми, відкривати для себе Бога, корелювати свою поведінку з Божими заповідями. Частина батьків відвідувала перші уроки нового предмету разом із дітьми. А нині, прийшовши зі школи, деякі учні звертаються до батьків із часом не простими питаннями щодо роз'яснення різних аспектів християнської віри. Дехто навіть критикує батьків за поведінку, яка не відповідала християнським принципам... У цілому ми з'ясували, що батьки ставляться до предмету позитивно, зокрема, коли навчання не має вузькоконфесійного характеру.
- Найкращий іспит для такого курсу — це саме життя, - поділився думками під час одного з “круглих столів” щодо викладання основ християнської етики в Національному університеті “Острозька академія” випускник академії, священик із села Колки на Волині о.Андрій Закидальський. - Якщо дитина ще вчора лихословила, а сьогодні — навчилась казати “пробачте” - то лише заради цього варто трудитись, варто страждати.
За словами священослужителя, такі заняття дітям подобаються незалежно від того, до якої з християнських конфесій вони належать. А конфесій у селі — чотири.
В Острозькій академії презентували посібник із християнської етики
Як зробити так, аби подібний позитивний досвід набув якнайбільшого поширення? Для цього, зокрема, і проводяться конкурси, подібні до того, що відбудеться в Острозькій академії у третій декаді лютого.
Нині немає жодної області України, де б не працювали вчителі християнської етики, підготовлені в Острозькій академії. Спочатку тут діяли курси підвищення кваліфікації, далі — факультет християнської етики, а з 2000 року — ліцензовано і акредитовано спеціальність релігієзнавство, а пізніше — богослов'я. У вересні 2010-го в академії презентували першу загальнодержавну програму з основ християнської етики для учнів 1-11 класів, яку було розроблено за активної участі науковців університету на чолі з Василем Жуковським. Програма отримали гриф Міністерства освіти та науки й, відтак, почати використовуватись у навчальному процесі по всій державі. До того подібні проекти мали лише статус регіональних та експериментальних.
Міносвіти затвердило шкільну програму основ християнської етики

педагоги, вчителі, Біблія, християнство, богослів'я, релігієзнавство, основи християнської етики, Василь Жуковський, Національний університет "Острозька академія"
Сьогодні визначаться усі півфіналісти Кубка Рівненської області з футболу

У неділю, 15 червня, відбудуться матчі-відповіді 1/4 фіналу Кубка Рівненської області з футболу. У боротьбі за півфінал зійдуться чотири команди, які продовжують боротьбу після перших поєдинків.
переглядів: 12
Натхнення в ароматі: Іванна Пристайович — про жіночий бізнес у Рівному [+ІНТЕРВ'Ю]

У кав’ярні Fragrance coffee & breakfast не просто готують каву — тут створюють атмосферу тепла, турботи й довіри. Це місце, де хочеться залишитися довше, а кожна деталь — від аромату свіжозмеленої арабіки до щирої посмішки бариста — говорить про одне: тут усе зроблено з любов’ю. За цим проєктом стоїть Іванна Пристайович — підприємиця, волонтерка та жінка, яка зуміла перетворити власну пристрасть до кави у справу, що надихає інших. Вона не просто відкрила кав’ярню — вона створила простір, у якому хочеться бути. Ми поговорили з Іванною про шлях до Fragrance, виклики жіночого бізнесу під час війни, підтримку, втому, віру в себе та силу жіночої спільноти. Читайте далі про жінку, яка змінює Рівне на краще.
переглядів: 66
Рівненський кримець Джан про роки роботи на межі життя і смерті

Його називають «Джан». Це позивний, але й водночас відголосок дому — Криму, який йому довелось покинути ще у 2014-му. Справжнє ім’я – Богдан Базильчук. Він народився в Джанкої, а коли Росія анексувала Крим, вже тоді зрозумів: це лише початок.
переглядів: 418
«Мама сказала: не бійся – ти зможеш»: хто і чому стають донорами в Рівному

Коли третьокурсниця Катерина Круглик вперше наважилася стати доноркою, у неї було багато запитань і трохи страху. Вона зателефонувала мамі.
переглядів: 371
У Рівному стартує кіноклуб “КіноSpace” — перегляд фільмів 90-х у молодіжному просторі “НОТА”

На час літніх канікул у молодіжному просторі “НОТА”, що діє при Рівненській обласній бібліотеці для молоді (вул. Київська, 18), запускається кіноклуб “КіноSpace”. Ініціатива передбачає перегляд культових стрічок 1990-х років у дружній атмосфері.
переглядів: 369