Ми у Facebook
02.02.2012, 10:28

Рівняни знову воюють з АЗС

Півроку тому, у червні 2011, сотня мешканців вулиці Басівкутської, що у Рівному, зібралися на громадські слухання, щоби висловитися проти будівництва поряд з їхніми оселями заправки. Минуло 6 місяців, та людей, схоже, ніхто не почув. Адже орендар земельної ділянки вже встиг обгородити її парканом.
Просити захисту, допомоги чи поради прийшли мешканці Басівкутської до депутатів Рівнеради. Як розповіла обранцям голова громадських слухань Дарія Лико, її житло за 80 метрів від місця, де має постати нова АЗС. Найближча ж до заправки хата розташована на відстані 25 метрів.

— Ми були обурені таким станом речей, а тому провели громадські слухання, на які зібралося 108 людей, — каже жінка. — До цього жодних слухань там не проводилось. Нам просто сказали, що на місці колишнього штрафмайданчика мають щось побудувати. І коли зараз, заднім числом, говорять, що люди за заправку, ми обурюємось. АЗС зводиться на відстані 25 метрів від першої будівлі, поруч центральна дорога проходить, міст, рівень ґрунтових вод на глибині одного метра. У нас житлова густозаселена зона, де заборонено розташування будь-яких екологічно чи вогненебезпечних об’єктів.

За словами секретаря громадських слухань, юриста Миколи Бляшина, мешканці стурбовані тим, що роботи можуть розпочатися будь-якої миті, адже ділянку обгородили парканом.

— Ми розуміємо, що з юридичної точки зору у 2003 році ви дали їм земельну ділянку. Тому громада постаралася знайти той механізм, який дозволить вирішити цю проблему тут, за допомогою депутатів. Аби нам не довелося перекривати дороги чи щоб весь Басів Кут був тут під стінами.

Як розповів Микола Бляшин, Рівненська міська рада рішенням від 10 грудня 2003 року оголосила конкурс з надання в оренду земельної ділянки для будівництва АЗС. Уже 29 грудня 2003 року, тобто через 19 днів, конкурсна комісія визначила переможця конкурсу — ПП "АГАТА". Це порушує чинні на той час вимоги Земельного кодексу. Окрім цього, за словами юриста, відповідно до містобудівних обмежень, зона, у якій планується будівництво, належить до зони садибних та блокованих житлових будинків (згідно з Генпланом міста та Планом зонування територій). А тому будівництво АЗС тут неможливе. Розмір ділянки для зведення АЗС не відповідає вимогам Державних будівельних норм. Замість передбаченої мінімальної площі 0,3 га, ПП "АГАТА" має лише 0,19 га. Розміри санітарно-захисних зон для АЗС неодноразово зменшувалися санстанцією за заявками забудовника, починаючи з 50-ти до 44-х і нарешті — до 25-ти метрів. А це — грубе порушення ДБН, бо ділянка постійно підтоплюється, знаходиться на місці болота та поруч з малою річкою і струмком.

— Також не дотримано протипожежної відстані від АЗС до гаражів та місць масового скупчення людей і до мосту (має бути не менше 100 метрів). АЗС планується збудувати в межах прибережної захисної смуги водного об’єкту, що порушує статті Водного кодексу України, — додав Микола Бляшин. — Ми просимо створити тимчасову контрольну комісію з питань перевірки обставин проведення конкурсу з надання в оренду цієї земельної ділянки ПП "АГАТА", а також законності надання органами місцевого самоврядування висновків та погоджень щодо забудови цієї земельної ділянки. Ми хочемо знайти спільно цивілізований вихід з цієї ситуації.

І хоч ніхто з присутніх у сесійній залі не сумнівався, що справа перейде у площину судових засідань, таку комісію сформували відразу. У неї увійшли секретар міськради Андрій Грещук, депутати Олександр Нестерук, Святослав Євтушенко, Віталій Першогуба, Олександр Курсик, мешканці Басівкутської Дарія Лико та Микола Бляшин.

— Іще у червні, коли проводилися ці громадські слухання, я разом з юристами аналізував виділення землі та отримання дозволу будівництва АЗС ПП "Агата", — каже депутат Рівнеради, голова постійної комісії з питань транспорту та зв'язку Святослав Євтушенко. — Документально там все правильно, немає жодної зачіпки. Справа в тому, що мешканці проти цього будівництва, і саме тому звернулися до міської ради. Тому маємо бути на стороні громадян. Саме тому необхідно шукати компроміс у перемовинах мешканців і забудовників.

Залучивши усіх необхідних фахівців, комісія має напрацювати проект рішення, який і розглянуть на сесійному засіданні 9 лютого. Затим розбиратися у цій ситуації буде суд, куди разом з усіма іншими документами подадуть і це прийняте рішення.

Хоча й тут вірогідність програшу досить значна, вважає міський голова Рівного Володимир Хомко:
— У тому, що мешканці за будівництво АЗС, на сесії тоді запевняв один з депутатів. Можливо, той факт, що рішення громадських слухань були сфабриковані, а на сесії депутатів ввели в оману, й стане основною зачіпкою. Треба розібратися із тим, як вони будуть вибудовувати захист. Ми дамо все, але є вірогідність того, що ми суд програємо. Більше того, навіть якщо виграємо, треба думати про сплату компенсації за ті роки, поки компанія платила за землю. Але якщо так, то будемо повертати гроші.

Між тим директор ПП "АГАТА" Андрій Бєлобров коментувати ситуацію відмовився.

До речі, свого часу ПП "АГАТА" отримало в оренду чимало земельних ділянок у Рівному для будівництва АЗС. Щоправда, частину з них через певний час передали іншим підприємствам. Зокрема у 2005 році ДП "Оптіма-770-Р" ТзОВ "Севен Севенті Петроліум" дісталися ділянки на вулицях Будівельників, 11, Курчатова, 3, Відінській, 9-А, Набережній, 11, Пухова, 85-А, Романа Шухевича, 9.

Між тим на місці спортивного майданчика прибудинкової території на Соборній, 422 ПП "АГАТА" мала розпочати будівництво АЗС у квітні минулого року. Втім, призупинив цей процес саме спротив мешканців навколишніх будинків. Тоді забудовники домовились із жителями сусідніх будинків на додаткові умови. А саме погодилися обгородити будинок №422 шумопоглинаючим парканом; заасфальтувати двір будинку №422; побудувати спортивний майданчик; працевлаштувати на майбутню АЗС окремих жителів будинку; заборонити продаж спиртних напоїв з 19.00 до 06.00 ранку на території АЗС. Щоправда, поки умови ніби й не поспішають виконувати — так само, як і розпочинати саме будівництво.

P.S. Уже наступного після сесійного засідання дня (27 січня) мешканці Басівкутської стали за свої права силою. Почувши, що на загороджену ділянку прямує техніка, щоб почати рити котлован, люди, заручившись підтримкою двох депутатів, розламали паркан.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини

05.02, 08:50 Реєстрація авто у Рівному тимчасово зупинена: що потрібно знати?

05.02, 08:00 На Рівненщині судитимуть голову громади і двох його спільників: посадовців спіймали на хабарі

05.02, 07:30 Рання весна, міцні морози в лютому? Рівненські синоптики роз'яснили погодну ситуацію

05.02, 07:21 Скорботний ранок: сьогодні до Рівного прибуде траурний кортеж

04.02, 20:34 Чи переводимо годинники у 2025 році на літній час?

04.02, 20:10 Волинський Митрополит Михаїл отримав догану від Синоду ПЦУ за фрески з бізнесменами

04.02, 19:33 Масштабна автотроща у Гощі: п’ять авто понівечено, є постраждалі

04.02, 19:22 На Рівненщині виявили нетверезого водія без прав, який знову сідав за кермо

04.02, 18:53 Рівненський перинатальний центр запрошує на «Школу відповідальних батьків» та День відкритих дверей

04.02, 18:29 Ожеледицю та туман прогнозують синоптики 5 лютого на Рівненщині