Як рівненська журналістка "прощалася з м’ясом" [БЛОГИ]
Не дивно, що німецький карнавал збігається із всесвітньо відомим Венеціанським карнавалом, адже карнавали для Заходу означають те саме, що для нас Масляна - прощання із зимою та початок Великого передвеликоднього посту. "КАРНАВАЛ" в перекладі з італійської дослівно означає "прощавай, м’ясо".

Кельнсько-Боннський карнавал вважається одним із найдавніших у світі. Щоправда, спочатку жінкам заборонялося брати у ньому участь через дуже милу мотивацію - чоловіки через жінок не можуть повністю розслабитися і насолодитися святом! Так-так, ми, жінки, завжди вміли відволікти чоловіка від найприємнішого :).
Права жінок на карнавалі відродилися лише у 1978 році. Тоді їм офіційно було дозволено брати у ньому участь.
На Weiberfastnacht, у "бабський четвер", який цьогоріч припадає на 16 лютого, жінкам можна абсолютно ВСЕ!!! Цього дня об 11 годині 11 хвилині (символічно, що число "11" у німців - це число дурнів) переодягнені у карнавальні костюми жінки беруть усю без залишку владу у свої руки. Простіше кажучи, вони беруть "штурмом" офіси, ратуші, магазини і навіть скидають із крісел бургоміністрів!!! При цьому, жінки, які без упину біжать та кричать, відрізають ножицями галстуки і шнурівки з усіх чоловіків, що трапляються їм на шляху, вриваються без стуку в чоловічі туалети і не соромляться при цьому запрошувати переможених чоловіків на чашечку кави ;)) І жоден чоловік цього дня не має права відповісти жінці "НІ", інакше його засміють!!!))

Справжнє жіноче свято, коли жінкам ніхто не сміє відмовити. Воно може скласти конкуренцію святові 8 Березня, чи не так? :)
Заведено, що кожен поважаючий себе чоловік в цей день просто зобов’язаний з’явитися на людях у галстуку спеціально для того, аби якась жінка його обрізала, а якщо він прийде без нього, то це є ознакою дурного тону та снобізму, адже навіть німецькі високопосадовці, визнані педанти, розуміють такі жарти. Цей день також ще називають Днем краваткообрізання. Замість гасла дня цілком може бути фраза: "Ви ще у галстуку? Тоді ми йдемо до вас!" =)

Карнавал у Західній Німеччині – це суцільне божевілля усіх: і жінок, і чоловіків. Мабуть, чи не єдиний день у році, коли німців масово можна побачити напідпитку. Транспорт вщент заповнений, на дорогах суцільні корки, у кафе та магазинах – аншлаги.
Взяти участь у карнавалі – справа честі кожного німця. Від найменших до найстарших вони перевдягаються у різноманітні костюми квіточок, ведмедиків, фей, відьом, принцес тощо. Костюми можна побачити найрізноманітніші та найнеочікуваніші. А опинитися в цей день серед натовпу без карнавального вбрання – недопустимо. Ти будеш наче біла ворона, на яку всі ззиратимуться та тицятимуть пальцями. До речі, «бабський четвер» у німців землі Норд Райн-Вестфалія – державний вихідний, так само, як і «божевільний» понеділок Розенмонтаг. А ще нарікають, що це в українців багато невиправданих вихідних впродовж року! =)

Також у цей день, у «бабський четвер», вулицями Бонна, а саме районом BEUEL, традиційно проходитиме хода гільдій і караванів людей у карнавальних костюмах, так звана карнавальна хода. Інколи ця шеренга розтягується на 7 км. Це найкраще свято для дітей, адже з карнавального натовпу на них градом летять різноманітні солодощі, іграшки та сувеніри. Дехто навіть часто приносить з собою парасольку, адже якщо її перевернути, то так легше впіймати собі подарунки. До речі, «бабський четвер» - це старт у кількаденний марафон вуличного карнавалу, який закінчується у «божевільний» понеділок у Кельні, який цьогоріч припадає на 20 лютого.

Рівненські ветерани повернулися з Франківська з медалями

Ветерани з Рівного вкотре довели, що сила духу і цілеспрямованість не мають меж. Дві команди з Рівненщини — «Стронг Ветеран Рівне» та «Неможливого не буває» — гідно представили область на змаганнях «Звитяга Нескорених», що відбулися в Івано-Франківську.
переглядів: 108
Уже легендарні рівненські писанки готують до зустрічі із рівнянами

Яскраві та оригінальні великі писанки, які щороку красуються на вулицях Рівного, уже почали готувати до виходу в люди.
переглядів: 390
Вербна неділя: яке значення цього свята

Саме сьогодні вшановують євангельську подію, про яку провістив пророк Захарія за пів тисячоліття до Різдва Христового. «Не бійся, дочко Сионська! Ось Цар твій гряде, сидячи на молодому ослі» (Ін. 12:15)
переглядів: 313
Захисниця з Рівненщини прагне після війни шукати зниклих безвісті

Молодший сержант Анастасія Шевчук, позивний «Відьмочка», – начальниця їдальні 60 батальйону 104-ї окремої бригади. У мирному житті – перукарка-модельєрка, сьогодні – військовослужбовиця, що стоїть на передовій тилової підтримки наших захисників.
переглядів: 335
"Було ніде голці впасти": рівняни вранці заполонили храми на Вербну неділю

Читачі повідомляють, що сьогодні, 13 квітня, у рівненських церквах було особливо людно.
переглядів: 383