На Рівненщині визначили найкращих в Україні вчителів християнської етики
Відтак, слово "фестиваль" у назві конкурсу - невипадкове: для організаторів було важливо, аби всі учасники конкурсу взаємно збагатились педагогічними напрацюваннями один одного, і при цьому кожен відчував себе переможцем.
Організатор конкурсу "Вчитель року" Василь Жуковський духовним вихованням молоді займається з часу відродження Острозької академії. Позаторік презентував першу в Україні загальнодержавну програму з основ християнської етики для учнів 1-11 класів, яка отримала гриф Міністерства освіти. Нині в Україні - 21 тисяча шкіл, де вивчають цей предмет. Щоправда, належить він до факультативних. Та попри це, значення основ християнської етики для виховання учнів важко переоцінити, переконаний Василь Жуковський.
- Вчитель християнської етики в певних ситуаціях виступає для учнів і батьком, і священиком, і психологом, і старшим другом, - говорить Василь Жуковський.
Студентка четвертого курсу спеціальності "Релігієзнавство" Ольга Данилюк про специфіку роботи вчителя християнської етики знає з власного досвіду. Одна з найуспішніших студенток академії, вона не лише допомагала в організації конкурсу та брала участь у розробці його завдань, а й викладала предмет під час педагогічної практики у Рівненській гуманітарній гімназії.
- Дітям дуже потрібне спілкування, і під час уроків ми насамперед спілкувалися про ті проблеми, які найбільше хвилюють учнів у їхньому віці, - каже Ольга Данилюк.
На спілкування з учнями про їхні реальні проблеми націлені й доробки вчителів-конкурсантів. Загалом же під час конкурсу вони складали тест на знання Святого Письма, брали участь у дебатах і презентували власні уроки. Завдання для дебатів були найрізноманітнішими: вчителям, приміром пропонували відповісти, що вони сказали б восьмикласниці, яка надмірно використовує косметику та фарбує волося у неприродні кольори. Або ж підібрати слова для розмови зі старшокласницею, яка вступила у "дорослі" взаємини з чоловіком, який набагато старший за неї...
- Проведення таких конкурсів - це не просто важливе, а архіважливе питання для України, - переконаний ректор Національного університету "Острозька академія" Ігор Пасічник. - В Україні багато науково-дослідних інститутів з педагогіки та психології, але жоден із них так і не спромігся розробити чітко концепції морального виховання підростаючого покоління. І не розроблять, допоки не усвідомлять, що в основі такого виховання мають лежати українська національна ідея і християнська мораль. Україна сьогодні тримається завдяки таким вчителям-ентузіастам як учасники цього конкурсу. Важко переоцінити внесок у виховання молоді на засадах християнських цінностей організатора конкурсу Василя Жуковського - це унікальна людина, і я дякую Богу за те, що дав мені можливість з нею працювати.
- Поки Ігор Пасічник керує Острозькою академією, поки я маю можливість йому допомагати - Острозька академія завжди проводитиме подібні конкурси, видаватиме відповідні підручники, поширюватиме по Україні духовно-моральні цінності на основі християнського віровчення, - наголосив Василь Жуковський.
В Острозькій академії презентували посібник із християнської етики
За висновком журі, перемогу в конкурсі "Учитель року з предметів духовно-морального спрямування" здобула Олена Коваль, яка працює у ЗОШ №28 м.Тернопіль. Друге місце - в Алли Кириченко з м.Южне Одеської області (авторська школа М.П.Гузика). Третє місце розділили Ганна Клименко з ЗОШ №28 м.Житомир та Любов Баранова із ЗОШ №1 смт. Чечельник на Вінничині.
А вже невдовзі академія прийматиме новий конкурс духовно-морального спрямування: наприкінці березня до Острога з'їдуться учні з усієї України на також традиційний конкурс "Юні знавці Біблії".
Ольга Данилюк, Ігор Пасічник, духовно-моральне виховання, конкурс, "Вчитель року", вчителі, Василь Жуковський
До Рівного вдруге за день прибуде траурний кортеж "На Щиті"
Сьогодні, 13 листопада, до Рівного прибуває екіпаж "На щиті". Це вже другий кортеж гуманітарної місії, що доставляє тіла полеглих Героїв.
переглядів: 254
Найдобріші вітання з Днем доброти 2024
Завтра, 13 листопада, у багатьох країнах відзначають День доброти. Це чудова нагода згадати про значимість добра у нашому житті. А також привітати один одного.
переглядів: 361
Юна мешканка Рівненщини стала на Захист України
20-річна військова з Гощанщини керує відділенням «вампірів». Дівчина із позивним «Афіна» одразу після школи пішла навчатися на сержантські курси до Львівського військового коледжу.
переглядів: 299
Відома журналістка на Рівненщині шукала привидів
Наша область має не тільки багато прекрасних місць, але й справжніх таємниць, які можуть здивувати.
переглядів: 1232
У Рівному буде музична моновистава "Світло душі"
17 листопада о 17:00 запрошуємо на авторський проєкт Анастасії Янцур - музична моновистава «СВІТЛО ДУШІ».
переглядів: 314