На Рівненщині презентували виставку робіт майстрів петриківського розпису
Гості галереї були вражені майстерністю художників, різноманіттям барв та сюжетів і з задоволенням ділились враженнями.
- Я не очікував побачити такі цікаву, самобутню виставку, - зізнався Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Марек Мартінек. – Вона є дуже цікавою, просто вражаючою. Я не уявляв, що в Україні є такий дивовижний вид мистецтва.
Студенти дивувались детальності зображень, їх колоритності.
- Думаю, це досить велике надбання для нашої нації – такі гарні творчі роботи. Вони відображають дух народу, нашу культуру, - зауважив п’ятикурсник гуманітарного факультету Андрій Куцюк.

Після урочистого відкриття виставки відбувся майстер-клас петриківського розпису. Студенти та викладачі мали змогу спробувати самі намалювати чарівні орнаменти. Майстрині з задоволенням ділились азами розпису, давали поради щодо композицій, кольорів, технік. Досвідом та секретами малярства ділились Ірина Кібець та Тетяна Скляр.
- Ідеї для робіт приходять самі собою. Буває, навіть коли поганий настрій можна написати чудову картину, - розповідає пані Ірина. – Кожна робота особлива, на кожну затрачається різна кількість часу. Хоча, все залежить від настрою. Інколи можна написати хорошу роботу навіть за півгодини. У мене є багато робіт присвячених рідним, друзям та близьким. Була навіть одна, присвячена мамі з портретом та орнаментом на великій тарілі. Хотілося, щоб вона нагадувала неньці про доньку-художницю.
Такі майстер-класи дають змогу відкрити в собі приспані таланти. По закінченні заходу кожен учасник відніс з собою додому частинку мистецтва – власний малюнок, зразок розпису, незвичайний, особливий, не схожий на інші. А майстри обіцяли завітати до нашого краю ще.


Петриківський розпис - це декоративно-орнаментальне малярство, яке сформувалося на зламі ХІХ—ХХ ст. на Дніпропетровщині. Назва його походить від села Петриківка. Свого часу тут діяла ціла фабрика петриківського розпису, де за радянських часів працювало до півтисячі людей. Тарілки, скарбнички та інші сувеніри з петриківським розписом експортували до 80 країн. Нині в Петриківці діє центр народного мистецтва, де працює близько чотирьох десятків майстрів, а ще до двох сотень тутешніх селян розмальовують тарілки вдома.


петриківський розпис, художники, галерея, Національний університет "Острозька академія"
У Рівному нова очільниця управління культури

Ганна Мосійчук відучора обіймає посаду начальника управління культури і туризму
переглядів: 108
ФОТОФАКТ: У Рівному підчистили колись стихійний ринок

Про це у редакцію ОГО повідомила постійна читачка.
переглядів: 93
На Рівненщині шукають тих, хто вчинив наругу над могилами полеглих Захисників

У Дубенському районі Рівненської області невідомі вчинили наругу над могилами загиблих захисників України. Поліція проводить досудове розслідування за частиною 2 статті 297 Кримінального кодексу України — «Наруга над могилою». Зловмисникам загрожує від трьох до п’яти років позбавлення волі.
переглядів: 118
На Рівненщині велосипедистка травмувалася в аварії

Правоохоронці Рівненщини встановлюють обставини дорожньо-транспортної пригоди, унаслідок якої травмувалася 28-річна велосипедистка.
переглядів: 125
У Рівне приїде траурний екіпаж "На щиті"

Полеглі Герої повернуться у місто сьогодні, 8 травня.
переглядів: 99