Віртуальна екскурсія Рівненським залом органної музики [+Фото]
Сподіваюся, невеличкий екскурс рівненським органним залом надихне Вас та викличе лише позитивні емоції.
У філармонію важливо не запізнюватися і не плескати надміру
Любителі класичної музики добре знають правила поведінки у філармонії. А що робити новачкам, тим, хто вперше прийшов на концерт? Пропоную ознайомитись із найважливішими правилами, яких необхідно дотримуватися у філармонії.
Одяг
Попри те, що останнім часом вимоги до одягу під час відвідування театрів, концертних залів дещо пом`якшали, та певні правила все ж існують. Для філармонії слід обирати неяскраві речі класичного стилю. Неприпустимо приходити жінкам у міні-спідницях (особливо якщо одягли їх з високими чоботами), а також у занадто барвистому та блискучому одязі. Вульгарний стиль не для концерту класичної музики.
У сучасних умовах джинси вже не є табу для відвідування філармонії. Звичайно, якщо це класична модель стриманих тонів, без "дизайнерських" дірок, потертостей, стразів та інших надмірностей.
До речі, іноді плутають оперний етикет одягу із концертним. Якщо для опери призначені вечірні сукні, хутро, коштовні прикраси, вишукані зачіски, то до філармонії варто одягатися більш стримано.
У залі
Найважливіше правило поведінки у залі - не запізнюватися на захід. Краще прийти заздалегідь, щоби залишити речі у гардеробі, зайти до зали до початку концерту і знайти свої місця. Перш ніж увійти, уважно прочитайте, що написано на квитках. Щоб дізнатися, з якого боку ваші місця, тоді не доведеться підіймати з місць увесь ряд глядачів, що абсолютно неприпустимо. Якщо маєте пройти до свого місця, а глядачі вже сидять, слід проходити обличчям до людей. Не зайвим буде подякувати тим, хто при цьому встав.
Та якщо ж таки запізнилися, і концерт уже розпочався, можна пройти лише до місць у ложі чи балкона, а от до партеру заходити не слід. Коли ж виявилося, що там немає вільних місць, краще буде постояти біля дверей до антракту.
Під час концерту
Із нежиттю краще не йти на концерт: кашляння та чхання в залі заважатимуть як глядачам, так і музикантам. Мало хто знає, що вимоги до тиші у філармонії навіть суворіші, ніж, скажімо, у театрі.
Чітко визначено і час для оплесків. Слід зауважити, що перед початком виконання твору також небажано плескати в долоні - це заважає музикантам зосередитися і налаштувати інструменти. Навіть коли музиканти роблять паузу - не варто поспішати аплодувати. Найпоширеніші помилки - оплески між частинами одного музичного твору. Здавалося б, люди щиро хочуть висловити своє захоплення та вдячність музикантам, але за правилами етикету, таке неприпустимо. Якщо, скажімо, ви не знаєте, як звучить фінал твору, тоді слідкуйте за диригентом: після закінчення виконання він повернеться до залу. Або ж просто покладайтеся на більш досвідчених глядачів, підхопивши їх оплески.
Такі ж правила актуальні і під час відвідування концертів у залі органної та камерної музики.
камерний спів, класична музика, філармонія, рівненський органний зал
Реєстрація авто у Рівному тимчасово зупинена: що потрібно знати?
З 1 лютого 2025 року через технічні причини тимчасово призупинено прийом документів для отримання низки послуг сервісного центру МВС.
переглядів: 123
Рання весна, міцні морози в лютому? Рівненські синоптики роз'яснили погодну ситуацію
Про особливості січня та прогноз погоди на останній місяць зими та весну 2025 року розповіли фахівці Рівненського обласного центру з гідрометеорології.
переглядів: 107
Скорботний ранок: сьогодні до Рівного прибуде траурний кортеж
Загиблі воїни повертаються додому, щоб знайти вічний спочинок.
переглядів: 284
Масштабна автотроща у Гощі: п’ять авто понівечено, є постраждалі
Сьогодні, 4 лютого, близько 16:40 у селі Гоща сталася масштабна дорожньо-транспортна пригода. За попередньою інформацією поліції, зіткнулося одразу п’ять автомобілів.
переглядів: 404
На Рівненщині виявили нетверезого водія без прав, який знову сідав за кермо
Дубенські патрульні затримали нетверезого водія, який керував автомобілем, не маючи на це права. Сідає за кермо без посвідчення чоловік вже не вперше.
переглядів: 249