Про пригоди Тараса Шевченка у Казахстані знімуть фільм
Напередодні проголошення переможців Денисенко і Гаврош публічно перед журі захистили свої проекти і сценарії. Фіналістів судили академік Микола Жулинський, кінорежисер Володимир Тихий, кінооператор Юрій Гармаш, політик Віра Ульянченко. На захист в Українському домі прийшли радник Президента Ганна Герман та голова Спілки кінематографістів Сергій Тримбач.
Сценарій Олександра Гавроша називається "Історія одного доносу". "Ми кругом бачимо Шевченка у монументальному образі мученика і страждальця, - каже автор. - Сучасні українці не хочуть асоціювати себе з мучеництвом. Ми знаємо, що у його житті були страждання, але він був дуже успішний чоловік. Навіть Олесь Бузина, який "любить" Шевченка, каже, що поету у житті фортунило. Молодь хоче себе асоціювати з успіхом. Тому на запитання "З ким хочете себе асоціювати?", будуть відповідати, що з братами Кличками. У житті Шевченка був успішний період. Це 1845 рік. Шевченку всього 31 рік. Він - молода людина, перед якою стелиться світ. Чоловіку замовляють портрети найбагатші українці. Він виграє конкурс на вчителя малювання у Київському університеті. Якщо порівняти автопортрет цього періоду з автопортретом намальованим за рік – побачимо різних людей. У фільмі хочу розповісти, яка драма сталася з Шевченком за рік".
Сценарієм Гавроша зацікавився український кінопродакшн "Pronto Film". Запропонували зробити серіал. Олексанр Денисенко каже, аби зняти стрічку за його сценарієм "Прощання з пустелею", необхідно 30-40 мільйонів гривень. Це буде фільм про звільнення Шевченка з Новопетрівського укріплення у Казахстані. 2014-го його мають випустити в національний прокат.
- У моєму сценарії основна думка Шевченка — бути йому вільним чи ні, - розповідає Денисенко. - Чи йти йому до свободи, яка знову закінчиться несвободою, чи залишитися у пустелі, де він знайшов гармонію і самого себе? Ця колізія робить Шевченка живим, а його вчинки і дії — природними. Я не йду за біографією. Тут є любовний трикутник, який я вигадав. У сценарії є 90% моєї вигадки, 10% - біографічна правда про Шевченка.
Призовий фонд, 200 тисяч гривень, журі вирішило поділити на двох. 120 тисяч дали за перше місце, 80 - за друге. Конкурс організував благодійний фонд "Велика Родина".

Рівне готується до відновлення популярних вуличних екскурсій від бібліотеки на Лебединці

Радісна новина для всіх, хто цікавиться історією Рівного! Обласна бібліотека на Лебединці оголосила дату старту нового сезону своїх надзвичайно популярних вуличних екскурсій, які вже встигли завоювати серця рівнян та гостей міста.
переглядів: 74
З 22 квітня на Рівненщині розпочинає роботу мобільна амбулаторія з виявлення ВІЛ, ТБ та гепатиту

Сьогодні, 22 квітня 2025 року, жителі Рівненської області отримали можливість безоплатно пройти обстеження та отримати кваліфіковані консультації з питань профілактики соціально значущих захворювань.
переглядів: 84
На вулиці Рівного повертаються мотопатрулі

На вулицях Рівного знову нестимуть службу мотопатрулі патрульної поліції Рівненської області. Повернення двоколісних нарядів покликане підвищити оперативність реагування правоохоронців на події та покращити безпеку дорожнього руху в місті.
переглядів: 103
Тепло і без дощу: прогноз погоди на 22 квітня

У вівторок, 22 квітня, на Рівненщині очікується мінлива хмарність.
переглядів: 111
Екоінспекція перевіряє громади Рівненщини: увага до дотримання природоохоронного законодавства

На Рівненщині розпочалися планові перевірки органів місцевого самоврядування щодо виконання делегованих повноважень у сфері охорони довкілля.
переглядів: 308