Чехія хоче, щоб замість українців працювали місцеві мешканці
Таке рішення прийняло чеське Міністерство праці та соціальних відносин (МПСВ ЧР).
Навіть ті іноземці, які вже працюють у цій країні багато років, можуть позбутися роботи і права перебування в Чехії. Місцевий центр зайнятості - так званий Уряд праці - наполягатиме, щоб роботодавці на тривалий час відкривали вакансію, щоб вона була доступніша потенційному чеському працівникові. "Це тільки рекомендація, яка ґрунтується на оцінках нашого ринку праці", - заявила прес-секретар МПСВ Штєпанка Філіпова.
За її даними, рівень безробіття в Чехії в лютому цього року виріс до 9,9 відсотка. Безробітних у цій 10-мільйонній країні зараз нараховують 583 тисячі – найбільше в історії Чехії.
Цей жорсткий захід, на думку Філіпової, стосуватиметься в основному некваліфікованих робітників-іноземців. "Але ми гарантуємо індивідуальний підхід, будемо брати до уваги становище конкретної людини, її досвід, стаж, знання мови, сімейний стан тощо", - додала Філіпова.
Захід може завдати шкоди великим промисловим центрам, де працює багато іноземців, таким як Плзень чи Пардубіце. За словами прес-секретаря Уряду праці в місті Плзень Магдалени Чадової, іноземці, утім, залишаться у Чехії й надалі. "Оформлять собі підприємницьку ліцензію (це популярне серед в’єтнамців), або стануть членами кооперативів (як правило, це роблять українці), і таким чином в Поліції у справах іноземців змінять тип візи й мету перебування", - додала Зіта Кудрнова, голова пардубицької громадської організації "Міст з прав людини". Поліція такі тенденції підтверджує.
За чеським законом про працевлаштування, фірми насамперед повинні довести, що не можуть влаштувати громадянина Чехії чи Європейського Союзу, і лише потім прийняти іноземця. Раніше Уряди праці не дуже прискіпливо ставились до цієї вимоги. З ростом безробіття вони перестали бути "доброзичливими". Скажімо, новий закон дозволяє видавати дозвіл на роботу терміном на 2 роки, однак на практиці іноземці отримували дозволи лише на рік, а то й менше.
Із дозволом на роботу пов’язана і робоча віза, яка втрачає чинність без роботи, й іноземець повинен залишити Чехію, інакше опиниться на нелегальному становищі.
Це вже не вперше Чехія обмежує приплив іноземної робочої сили в країну. Так, минулого року від квітня до жовтня консульства цієї країни взагалі не приймали заявок і не видавали довгострокових віз з метою працевлаштування чи підприємництва, і дотепер їх видається дуже мало. Крім того, чеське МВС спонукало безробітних іноземців покинути країну, видаючи їм безкоштовний квиток на літак та певну грошову суму за добровільне повернення. Практично зазнав поразки й спецпроект "зелена карта", запроваджений минулого року: було видано всього кілька десятків цих уніфікованих дозволів на перебування й проживання.
Станом на лютий 2010 року, за даними МПСВ ЧР, у Чехії офіційно працювало 52 тис. 623 громадян України, 5 тис. 045 – Молдови, 3 тис. 817 – Монголії, по 3,5 тисячі росіян та в’єтнамців. Понад 2,2 тисячі іноземців тільки за цей місяць втратили роботу. Інші великі групи іноземців – словаки, поляки, румуни тощо – як громадяни країн ЄС дозволів на роботу не потребують, і нововведення їх не стосується. Так само дозволів на роботу не потребують й іноземці, які мають дозвіл на постійне місце проживання в Чехії. Таких громадян України нараховується майже 44 тисячі осіб.

Українцям повернуть гроші за газ: що для цього потрібно

Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» пояснила, як діяти споживачам, які помилково переказали кошти за газ на неправильний рахунок.
переглядів: 297
Тарифи на світло та газ: що зміниться у 2025 році та коли можливе подорожчання

Українцям розповіли, чи подорожчає найближчим часом світло та газ.
переглядів: 349
Знижки від АТБ: що українці можуть купити дешевше на 50%

Інфляція продовжує впливати на ціни в Україні, змушуючи споживачів шукати можливості для економії на продуктах харчування. Відмінним способом зберегти бюджет є стеження за акційними пропозиціями в популярних супермаркетах.
переглядів: 344
Перший півфінал Євробачення-2025: коли виступатиме Ziferblat і де дивитися

Сьогодні, 13 травня, у швейцарському Базелі стартує пісенний конкурс Євробачення-2025. У першому півфіналі виступатиме і представник України — гурт Ziferblat із піснею Bird of Pray.
переглядів: 474
У Львові - температурний антирекорд

У неділю, 11 травня, у Львові було зафіксовано температурний рекорд. Про це повідомили у Львівському регіональному центрі з гідрометеорології.
переглядів: 680