Ми у Facebook
26.03.2012, 12:41

Андрій Сачева, рівненський скрипаль, учасник гурту "French Connection": "Музика – заняття для душі" [Фото+Відео]

Джазовий квартет "French Connection" відрізняється від звичних джазових гуртів поєднанням синтезатора та потужних басів, а також незвичною та нетиповою присутністю скрипки. Талановитий скрипаль, майстер та віртуоз Андрій Сачева зробить будь-який музичний твір яскравим та неповторним!
— Скільки часу ти займаєшся музикою?
— Вже 19 років.

— Виходить перший раз ти взяв до рук скрипку в...
— У 5 років.

— То ти з дитинства хотів грати на скрипці?
— Ні, навпаки не хотів, але мене заставляли! Тепер я про це зовсім не шкодую. Взагалі моїм першим вчителем був дідусь, який теж грав на скрипці. Він був скрипалем-самоучкою. Потім був період, коли мене не можна було відірвати від скрипки. А взагалі, мені щастило з хорошими вчителями – музикантами.

— Сусіди не скаржились?
— Не скаржились, казали, що їм подобається музика. Хоч мені, мабуть, на їхньому місці вона заважала б.

— Де здобував музичну освіту?
— Навчався в Рівненському музичному училищі. А 2011 року в джазовій академії в Катовіцах (Польща) у джазового скрипаля Хенрика Гембальського на стипендіі Gaude Polonia.



— Після навчання в Польщі не було бажання залишитись там?
— На той час – ні. Я хотів повернутись і трохи відпочити. Навчання тривало півроку і було дуже інтенсивним. Зараз я б з радістю продовжив навчання, можливо, уже в іншому місці, наприклад у Франції. Я вже насидівся в Україні. Якщо за кордоном постійно організовуються різні музичні заходи, то в нас навпаки все повільно розвивається.



— Як був створений гурт "French Connection"?
— Він був створений ще у 2010, під час виступу у Познані. Ми грали французький шансон на майстер-класі з вокалісткою з Кьольна. Після того, як показали свій матеріал директору, він дозволив виступити на гала-концерті, а так як у нас не було назви, то він вирішив назвати нас "French Connection". З того часу склад учасників змінювався, а от назва лишилась. З колишніх лишилось двоє – я і ударник Саша Корсун. Гурт створений як джазовий квартет, хоч паралельно кожен виконавець намагається розвиватись окремо.



— Де вас можна почути?
— Концерти переважно проходять в Києві. Рідше в Чернігові. Досить важко організувати все так, щоб догодити і виконавцям, і публіці, тому поки що концертів Україною у квартету не було. Нещодавно ми записали саунд-трек до фільму "Лисиця крадеться", це україно-французький проект, який частково знімався в Києві.



— На інших інструментах крім скрипки граєш?
— Окрім скрипки займаюсь композицією та аранжуванням.

— Розкажи про проект "Violin DJ".
— Проекту уже близько 5 років. Ідея полягала в тому, щоб виступати з електронними музикантами. На жаль, у нас таких не знайшлось. Зараз музиканти, що займаються електронною музикою, з’явились в Києві. Тому поки що я працюю з діджеями. А взагалі я створив цей проект під впливом виступу одного скрипаля на фестивалі експериментальної електронної музики "Деталі звуку". Нещодавно мені пощастило зробити декілька виступів з Аллою Загайкевич, яка займається електронною музикою (до речі, теж рівнянкою). Проект хороший для різного роду вечірок та особливий тим, що під dj’s треки звучить гра на скрипці, LIVE. Це хороша можливість привабити людей до клубу. Виступи з різними діджеями були мало не по всій Україні.



— З ким із діджеїв сподобалось працювати?
— У Рівному запам’ятався виступ з dj Ground, якийсь рік катався по Україні з Woodman-ом. Крім того, записую музику зі своїм братом, для якого діджеїнг — хобі. Він відомий як dj Darkman. Разом ми вже записали кілька авторських треків.



— Яке з міст зустрічало найтепліше?
— Дуже сподобалось в Одесі. Там веселі та щирі люди, завжди гарно підтримують, публіка створює дружелюбну атмосферу.

— Нещодавно вийшов твій альбом "Grafika", це дебют?
— Так, це мій перший альбом. Він записаний у таких містах, як Рівне, Київ, Катовіце та Краків. Поки що презентацію я провів лише для друзів, але на початку квітня планується концерт у Рівному та Острозі, де можна буде придбати диск.



— З гуртом запис альбому не плануєте?
— Плануємо, тим паче, що матеріалу вже назбиралося вдосталь! Не на один, а мінімум на два диски. Та перед тим хочу організувати в Рівному показ перфомансу читаної поезії Олександра Чекмарьова "Подорож", до якої я написав музичний супровід.

— Чим у твоєму житті є музика?
— Музика – це не основна мета. Основна – насолоджуватись життям. Музика – це скоріше заняття для душі, вона приносить задоволення, купу вражень, нові подорожі та цікаві знайомства.



— Що вважаєш найбільшим досягненням на даний момент?
— Досягненням… мабуть, те, що я написав нотами цілу концертну програму для нашого джазового квартету.

— Плани на майбутнє: мрії, цілі?
— Записати альбом з "French Connection". Хотілося б організувати гастролі Європою для нашого квартету, але це практично неможливо, бо Україну в Європі не сприймають, в неї погана репутація. Але, якщо є мета, то треба працювати над її втіленням, а можливості знайдуться завжди.



— З яким стилем музики скрипка поєднується найкраще?
— Та практично з усіма!

— Якою із своїх композицій ти пишаєшся?
— Люблю композицію “The girl is dancing alone”.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини