Ми у Facebook
29.03.2012, 12:35

На Рівненщині американського інвестора посадили у "бобік"

Американський інвестор, який вклав у готельний бізнес на Рівненщині мільйон доларів, опинився за ґратами міліцейської автівки. І хоч "ув’язнення" тривало недовго, чоловікові цілком вистачило часу, аби зрозуміти, що робити бізнес в Україні він більше не хоче.
Українець за походженням, а нині громадянин Сполучних Штатів Америки Ісак Каліхман, у 2000 році вирішив започаткувати у селі Біла Криниця Рівненського району готельний бізнес — готель "Нерудтехпром ЛТД" та заправку поряд.

У партнери взяв собі двох людей, одного з яких знав давно, й організували спільну компанію. Щоб почати справу, позичив "під чесне слово" кожному з компаньйонів по 50 тисяч доларів та взяв позику у банку 850 тисяч доларів. Кожен з компаньйонів став володарем третини бізнесу. За певний час готельний комплекс мав окупитися, інвестор отримати прибуток та, звісно, погасити кредит. Втім, не так склалося.

Українські компаньйони ані кредит не погашали, ані відсотки американцю з бізнесу не сплачували.

У 2008-му Ісак Каліхман написав вимогу, щоб йому повернули гроші, та його проігнорували. Така ж ситуація повторилася і у 2009-му. Врешті, вирішили продати готельний комплекс, щоб погасити нарешті кредит, який інвестор брав під заставу власного бізнесу у США. Ціну ж партнери виставили — понад мільйон. За такі гроші охочих купити готель не знайшлося. Тим часом, шість місяців тому, Ісак Каліхман передав свою частку дочірньому підприємству "Ю енд Ай Інтернешнл" американської компанії "U& I International. Corp", яка тепер і вимагала повернути гроші. А один з українських компаньйонів навіть хотів передати свою частку іншому.

— Але я тоді сказав, що спершу треба повернути кредиторам гроші, лише тоді можна передавати кому хочете і які хочете частини, — каже Ісак КАЛІХМАН. — У мене не було іншого виходу, як подати у суд. Його рішенням треба передати кредитору частину майна.

Тим часом один з українських компаньйонів написав скаргу у прокуратуру з проханням порушити кримінальну справу за частиною 5 статті 191 кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним в особливо великих розмірах).

— Вчора (у вівторок, 27 березня — авт.) у готель приїхав "Беркут" з постановою про обшук у фірми-кредитора. Фірма зареєстрована за адресою вулиця Рівненська, 98а, а готель — 112. Не знаю, через помилку чи як, але обшук провели саме у готелі. Працівники міліції, які не представилися, вимагали у мене ключі, але ні у мене, ні у директора "Ю енд Ай Інтернешнл", ключів не було. Ми спустилися у приміщення, аби знайти ключі. У цей час у мене задзвонив телефон, а міліціонер вимагав віддати телефон. Він старався забрати його силою, що потім і зробили працівники "Беркута", а мене силою запихнули у міліцейську автівку, де й протримали десь півтори години. За цей час забрали усі документи, записи камер відеоспостереження, яке ведеться навколо готелю, — продовжує Каліхман.

Не пустили до американця і його адвоката Ігоря Солімчука, який також представляє ДП "Ю енд Ай Інтернешнл".

Вирватися з автомобільного полону американець зміг лише після телефонного звернення його дружини до посольства США в Україні, а звідти — до міністерства внутрішніх справ України.

Незабаром чекайте офіційного коментаря від місцевих правоохоронців на порталі OGO.ua.





На правах реклами