03.04.2012, 14:07

На Рівненській АЕС встановили пристрій, який відлякує птахів

Початок сезону гніздування завжди викликав у рівненських атомників чимало клопотів. Електроопори пристанційних вузлів енергоблоків видаються птахам привабливим місцем для влаштування домівок. Особливо потерпали електрики від грачів, які уже давно облюбували електричні установки Рівненської АЕС як затишне місце для виведення потомства.
Однак, таке сусідство загрожує не лише життю пернатих, а й може призвести до серйозних збоїв у роботі електроустаткування атомної станції. Аби співіснування ядерного об’єкта з крилатими сусідами було «мирним», на РАЕС вирішили встановити систему відлякування птахів. Попередньо проконсультувавшись з орнітологами, реалізовувати проект розпочали уже цього року.

Про це OGO.ua повідомили з управління інформації та зв’язків з громадськістю Рівненської АЕС.

- Ми проаналізували вплив птахів на електрообладнання Рівненської АЕС з 1988 по 2011 рік і прийняли рішення придбати обладнання, яке б мінімізувало вплив пернатих на безпечну і стабільну роботу енергоблоків РАЕС, - говорить начальник електричного цеху станції Сергій Семенов.

На початку нинішнього року на атомній електростанції було впроваджено систему відлякування птахів, до якої входять так звані протипосадкові пристрої та біоакустичний відлякувач птахів виробництва американської фірми Bird Gard Pro PA. Наразі пристрій проходить дослідну експлуатацію на обмеженій ділянці, а саме в районі порталів та опор пристанційного вузла енергоблоку №3.

Механізм роботи відлякувача доволі простий: пристрій з певною періодичністю видає звуки хижих птахів. Програма сама обирає, які звуки і з яким інтервалом видавати. Окрім того, пристрій абсолютно безпечний як для птахів, так і для людей.

Ефективність такого нехитрого методу очевидна: вже у цьому сезоні кількість гнізд у зоні покриття порівняно з попередніми роками зменшилася на 60%. Однак, за висновками орнітологів, близько 15% птахів є глухими і на них прилад не діє. Тому на пласких ділянках порталів відкритих електроустановок були додатково встановлені так звані протипосадкові пристрої (шипи).

В електроцеху Рівненської АЕС кажуть, що один відлякувач має обмежений радіус дії, тому уже на нинішній рік заплановано придбання ще двох аналогічних пристроїв, які встановлять на пристанційних вузлах енергоблоків №1 та №2.
Бесплатка

купити смартфон Apple iPhone в Одесі, УкраїнаПанасюк

АвтовикупТріада


Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ