09.04.2012, 15:17

На Рівненщині майже дві доби жінка помирала від побоїв сина, поки той випивав з друзями

Син забив до смерті власну матір. Ця трагедія трапилася нещодавно у селі Шпанів Рівненського району. 26-річний Михайло проживав разом зі своєю матір'ю, 51-річною Пелагією. Він ніде не працював, зловживав спиртними напоями, а гроші для розваг "вибивав" у матері.
Конфлікт виник другого квітня, коли Михайло повернуся з лікарні, аби взяти гроші на подальше лікування. Проте матір відмовилась дати їх синові. Жінка вважала, що син вже дорослий і має сам заробляти на прожиття. Чергова відмова матері парубкові не сподобалась. Між ними спалахнула словесна перепалка. Та коли Михайла не зупинили слова матері, у хід пішли кулаки. Про це повідомила Олеся Шевченко з Рівненського РВ УМВС.

– Коли моя матір впала, я бив її ногами по голові, вона щось говорила, але я не прислухався, – розповідає підозрюваний слідчому.

Після розправи над рідною ненькою, не маючи жодних перешкод, він пішов до місцевого магазину за випивкою. Там зустрів свого товариша, з яким і сів чаркувати. Коли Михайло прийшов додому, то матір лежала на тому ж місці, де він її й залишив. Захмелілий чоловік не звернув уваги на те, що жінка важко дихала, а ліг спати.

Наступного дня близько 11 години хлопець прокинувся і все, як за сценарієм, повторилося – магазин, друзі, випивка. І матір теж без змін лежала на підлозі, щоправда, ще дихала, але не рухалась. О дев’ятій вечора Михайло, добряче п’яний, повернувся додому і знову ліг спати.

Бідолашна жінка непорушно пролежала в кімнаті аж до 5 квітня. Про її смерть п’яного Михайла повідомив його рідний брат Володимир, який зайшов до них та побачив матір без ознак життя.

Правоохоронців, які приїхали на місце злочину, здивувала холоднокровність підозрюваного – ні каяття, ні сліз у спустошених горілкою очах, ні крику болі не почули й не побачили правоохоронці. Затриманий лише говорив, що матір сама винна, адже не давала йому гроші, не приїздила до нього в лікарню. Адже він так хотів палити та пити… за її кошт.

За частиною 2 статті 121 Кримінального кодексу України (Умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення) порушено кримінальну справу. Михайлові тепер загрожує до десяти років позбавлення волі. Чоловік перебуває в ізоляторі тимчасового тримання міста Рівне. До нього обрану міру запобіжного заходу, тримання під вартою.
Щасливе Рівне