Ми у Facebook
22.06.2012, 10:00

Україна відзначає День скорботи і пам'яті жертв війни

22 червня 1941 року почалася Велика Вітчизняна війна. У цей день фашистська Німеччина напала на Радянський Союз без офіційного оголошення війни.
Ані Радянська армія, ані населення країни, ані керівництво СРСР не були готові до такого повороту подій, тому в перший же день війни німці знищили 1200 радянських літаків.

Оскільки в цей період країна тільки почала відходити від сталінських репресій кінця 1930-х років, серед полководців армії було дуже мало дійсно досвідчених людей. Хоча почалася Велика Вітчизняна війна 22 червня, офіційне звернення головнокомандувача до народу прозвучало лише 3 липня.

8 травня 1945 Німеччина капітулювала. А 24 червня 1941 року на Червоній площі в Москві відбувся Парад Перемоги, який став святом для всього народу СРСР і одночасно днем скорботи за загиблими в битві проти окупантів.

Скорботний список населених пунктів України, стертих з лиця землі гітлерівцями, містить понад 250 сіл. Справжніми конвеєрами смерті стали робітничі, трудові табори, гетто і табори для військовополонених, яких в Україні налічували близько 230.

Жахливою трагедією мільйонів жителів України стала їхня примусова депортація. Усього з України в Німеччину й інші країни загарбники вивезли від 2,4 до 2,8 млн мирних громадян.

Під час війни загинув кожен п'ятий українець. Але це аж ніяк не остаточні дані.

В Україні сьогодні, 22 червня, о 10:00 пройшла хвилина мовчання для вшанування пам'яті загиблих у Великій Вітчизняній війні.





На правах реклами