29.06.2012, 10:29

У Севастополі майже 100 тисяч людей зреклися української мови

У Криму масово зрікаються української мови
У Севастополі 90 тисяч городян поставили свої підписи за прийняття закону "Про основи державної мовної політики".
Про це сьогодні заявив заступник голови Севастопольської МДА Сергій Савенков, повідомляє TCH.ua

"Буквально за 10 днів міська організація Партії регіонів (в рамках всеукраїнської акції "Ми хочемо говорити рідною мовою", що почалася з міста Севастополя - ред.) зібрала 90 тисяч підписів жителів, це говорить багато про що", - сказав Савенков.

На його думку, така кількість підписів - "ще одне підтвердження необхідності реформування Конституції в частині мовної політики і необхідність початку реформи вже в цьому році".

Нагадаємо, 24 травня в залі засідань Ради після дебатів щодо законопроекту про основи мовної політики, внесеного народними депутатами фракції Партії регіонів Вадимом Колесніченком та Сергієм Ківаловим, сталася бійка між народними депутатами. В той день законопроект прийнятий не був.

Однак 5 червня, за словами лідера партії "Фронт змін" Арсенія Яценюка, "опозиція проявила себе не в кращому плані", і законопроект був прийнятий у першому читанні 234 голосами. Опозиційні депутати вже повідомили, що будуть фізично протистояти ухваленню цього закону. Дата розгляду законопроекту в другому читанні поки не визначена.