02.07.2012, 11:40

На Рівненщині вбивця сина-інваліда повісився в СІЗО [+Відео]

У Рівному в СІЗО арештований повісився на підкладці зі штанів. Подія сталася в Рівненському ізоляторі 27 червня. 42-річний Іван, житель села Острівці Володимирецького району, чекав в установі вироку у кримінальній справі, порушеній проти нього за фактом умисного вбивства у травні цього року.
Ув'язнений, який повісився у Рівненському СІЗО, у травні, будучи напідпитку, зарізав свого 17-річного сина. Той страждав на дитячий церебральний параліч і тривалий час був прикутий до ліжка. Батько наніс хлопцеві чотири ножових рани, які виявилися несумісні із життям, адже лезо зачепило серце та легені. Медики тільки констатували смерть дитини, а горе-батька затримали правоохоронці.

Одразу і порушили кримінальну справу. Згодом чоловіка перевели до Рівненського слідчого ізолятора, де він утримувався у кімнаті-ізоляторі для психічно хворих осіб. І вже 28 червня, за рішенням Рівненського міського суду, його мали етапувати до Львівського СІЗО для проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи.

Але напередодні чоловік звів кінці з життям. Він повісився на нейлоновій підкладці від власних штанів, коментує Віта Чуб’юк, старший інспектор взаємодії із ЗМІ та зв’язків з громадськістю управління Державної пенітенціарної служби України в Рівненській області:

— Це сталося у Рівненському слідчому ізоляторі 27 червня 2012 року. Засуджений здійснив акт самогубства, утримувався він у камері-ізоляторі для психічно хворих осіб, оскільки до скоєння злочину він перебував на обліку у психіатричному диспансері і мав відповідну довідку, що страждає на психічні розлади. Трапилось це о 14.35, виявив дану дію молодший інспектор, який діяв згідно з інструкцією, і викликав головного по корпусу та працівників соціально-виховної та психологічної роботи. Коли ввійшли в камеру, буквально пройшло з моменту скоєння самогубства 2-3 хвилини, вони зняли засудженого з петлі, який повісився на саморобній мотузці із підкладки штанів, та почали застосовувати реанімаційні заходи. Ще через дві хвилини прийшли медики СІЗО і теж почали надавати першу меддопомогу. О 14.46 приїхала швидка допомога Рівненської міської лікарні та констатувала смерть засудженого.Свідком самогубства став співкамерник Івана. Але жодних даних про події, які передували суїциду, він надати не зміг.

— При допиті засудженого, який перебував також у камері, даних ніяких не дав, оскільки людна також страждає на психічні розлади і неадекватно сприймає реальність і відповідав на запитання неадекватно, — коментує Віта Чуб’юк, старший інспектор взаємодії із ЗМІ та зв’язків з громадськістю управління Державної пенітенціарної служби України в Рівненській області. — При будь-яких надзвичайних ситуаціях проводиться службове розслідування і у відповідності, якщо є така необхідність, будуть вживатися заходи дисциплінарного пливу. За даним фактом уже проводиться службове розслідування.

Як повідомили в Рівненській обласній прокуратурі, за цим фактом проводить дослідчу перевірку і обласне управління міліції. Якщо винних у трагедії таки знайдуть, то обіцяють покарати.
Щасливе Рівне