28.08.2012, 18:06

Переможцем Фотокубка Рівного став фотограф з Чехії [+Фото]

У Рівному підбили підсумки першого Фотокубка з фотографії "Я люблю своє місто, я люблю свій край!". Серед переможців - фотографи з Рівного та Німеччини. А головний приз дістався Гаріку Аванесяну з Чехії. Переглянути кращі роботи можна на виставці в готелі "Мир" та фотогалереї "У фарватері істин".
Фотокубок Рівного пройшов у країні вперше за ініціативи фотохудожника та видавця Олександра Харвата, який до того ж є організатором міжнародного фотосалону "Фотовернісаж на Покрову". Роботи фотохудожників до участі в кубку приймали майже півроку. На вибір фотографи могли реєструватися у кількох категоріях: пейзаж, природа, архітектура, подія, портрет та діти. У підсумку у Фотокубку взяли участь понад 60 фотографів із Рівненщини, Чехії та Німеччини. Вони представили близько 350 фоторобіт.

Обирало переможців авторитетне журі: голова Львівської обласної організації НСФХУ Володимир Дубас (AFIAP), Федір Дармокрик (США) та Олександр Харват (EFIAP).

А підбивали підсумки на відкритті виставки кращих фото конкурсу 26 серпня у готелі "Мир".У підсумку Гран-прі першого Кубка Рівного виборов Гарік Аванесян з Чехії за роботу "У гостинній поліській хаті". Володар головної нагороди отримав ексклюзивний кубок у вигляді жінки із фотоапаратом, оздоблений бурштином від фірми "Рівне-Бурштин". Нагороду у єдиному екземплярі виготовив відомий рівненський скульптор Леонід Гринбокий. Всіх переможців нагороджено спеціальними медалями.

За кордон поїхала і одна з золотих медалей конкурсу — до німецького фотохудожника Бернда Маі за роботу "Жінка з картоплею". Володарем "золота" також став рівнянин Володимир Карабачинський — "Косуля з жуйкою". Срібні медалі отримали Олег Лазарєв (Рівне), "Дитина Полісся" та Віталій Філімонов (Рівне), "Мозаїка".Більше фото в фотогалереї


— Ще не так давно я вирішив зробити фотографію сенсом всього мого життя. Пройшов навчання у фотошколі Олександра Харвата, пробую свої сили у конкурсах та виставках. Ця нагорода є підтвердженням того, що я на вірному шляху, — зауважив Віталій Філімонов.

Бронзові нагороди вибороли Дарія Гацька (Рівне), "Ніколи не здавайся" та Жанна Каштан (Рівне), "Городок".
Більше фото в фотогалереї


— Це перший серйозний конкурс та виставка, в якому наважилась змагатися, — зауважила Дарія Гацька. – Такі конкурси необхідно проводити в місті, адже це хороша перевірка для професійного рівня фотографа.

Найактивнішим колективом визнано фотографів РДО Центр НТТУМ, найрезультативніший автор Кубка – Жанна Каштан та Віталій Філімонов. А наймолодший учасник – Дмитро Ющик, 10 років.

За участь у Першому Кубку Рівного з фотомистецтва дипломи отримали: Бернд Маі, MFIAP (Німеччина), "Головне питання", Дмитро Грегуль (Рівне), "Одиночество", Іванна Романюк (Рівне), "Портрет подруги", Анатолій Волох (Рівне), "Містика", Сергій Щеглеватих (Рівне), "Альона", Оксана Сумко (Рівне), "Самотня киця", Валентина Захарова (Рівне), "Квіти міських околиць", Дмитро Ющик (Дубровицький район), "Мій ніжний друг", Роман Місюк (Дубенський район), "Старість", Володимир Кедич (Володимирець), "Як гармошка грає, то душа співає", Марія Пєтухова (Рівне), "Люмінісцентні баври осені", Віталій Філімонов (Рівне), "Як є", Альона Корнєєва (Рівне), "Краплі", Жанна Каштан (Рівне), "По хліб", Василь Пилип’юк (Львів), "Річка Горинь", Тетяна Вакулюк (Рівне), "Рибалка на світанку -3".
Не залишився без подарунка на День міста і організатор "Фотокубка" Олександра Харват. Рішенням міської ради за внесок у розвиток міста він отримав відзнаку "За заслуги перед містом" ІІІ ступеня.


Щасливе Рівне