10.09.2012, 17:10

Рівненські паралімпійці везуть із Лондона 6 нагород [+Фото]

9 вересня у Лондоні урочисто завершились Паралімпійські ігри, які стали досить успішними для української збірної. Цьогоріч наша команда виборола 84 медалі, серед яких 32 золоті, 24 срібних та 28 бронзових. Це на 10 медалей більше, ніж у Пекіні 2008 року.
Рівненські паралімпійці вибороли для нашого міста шість нагород - 2 золотих, 1 срібну та 3 бронзові.

Нагадаємо, що перші нагороди Паралімпіади до рівненської скарбнички принесли дзюдоїстки, майстри спорту України міжнародного класу серед спортсменів з вадами зору Наталія Ніколайчик та Юлія Галінська.

Четверта праворуч - Юлія Галінська

Юлія змагалася у ваговій категорії до 48 кілограмів, а Наталія - до 52 кілограмів.

Четверта праворуч - Наталія Ніколайчик

Почин жінок підтримали чоловіки.

Майстер спорту України міжнародного класу з дзюдо серед спортсменів з вадами зору Давид Хорава здобув для Рівного перше "золото". У ваговій категорії до 66 кілограмів у фінальному поєдинку він здолав китайця Ксю Жао.

Другий ліворуч - Давид Хорава

Ще одне "золото" на рахунку майстра спорту України міжнародного класу з дзюдо серед спортсменів з вадами зору Олександра Косінова.

Він боровся у вазі до 81 кілограма. У поєдинку за "золото" Олександр переміг суперника з Аргентини Хосе Еффрона.

Олександр Косінов із золотою нагородою

Після здобуття медалей у дзюдо наступних нагород довелося рівнянам довелося чекати до завершального етапу Паралімпіади.

До останнього моменту не щастило нашій плавчині, майстру спорту України міжнародного класу з плавання серед спортсменів із вадами зору Ярині Матло.

У попередніх трьох фінальних змаганнях найвищим її досягненням було п'яте місце у "стометрівці" на спині. І ось нарешті Ярина зуміла піднятися на подіум. У запливі на дистанції 100 метрів брасом Ярина Матло виборола "бронзу". Результат Ярини став лише на 4 секунди гіршим за світовий рекорд.

"Бронзова" медалістка Ярина Матло

Ще одну медаль, "срібну", у складі збірної України виборов футболіст, майстер спорту України міжнародного класу серед спортсменів із наслідками ДЦП Ігор Косенко.

Збірна України з футболу завершила свої виступи на Паралімпіаді фінальним матчем проти росіян, у якому поступилася з мінімальним рахунком 0:1.