14.09.2012, 09:00

Онлайн квитки на поїзд можна оформити і в касі залізничного вокзалу Рівне

Для поліпшення обслуговування пасажирів на вокзалах станцій Львів, Тернопіль, Рівне, Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород та Луцьк Львівської залізниці у спеціально виділених касах, які здійснюють друк проїзних документів, оформлених та оплачених через мережу Інтернет, встановлені сканери штрих-коду. Про це повідомив прес-центр ДТГО "Львівська залізниця". Загалом на залізницях України сьогодні працюють 89 таких систем.
Таке нововведення дозволяє значно зменшити час обслуговування у квитковій касі для пасажира, який оформив проїзд за допомогою мережі Інтернет. Це третій етап введення на залізницях України електронного квитка, адже у 2008 році українці змогли замовити квиток у мережі, а пізніше й оплатити його за допомогою банківської картки.

Про те, як працює ця система, розповіли у Головному пасажирському управлінні Укрзалізниці : "Роздрукований бланк-замовлення пред’являється касиру, штрих-код з бланка-замовлення зчитується сканером та передається безпосередньо до автоматизованої системи.

Друк проїзного документа при зчитувані пристроєм здійснюється за умови непошкодженого роздрукованого штрих-коду. Якщо раніше касир квиткової каси при оформлені проїзних документів, придбаних через мережу Інтернет, на введення до системи вручну 16-значного номера замовлення витрачав більш однієї хвилини, то з появою сканерів ця процедура займатиме одну секунду та однозначно виключить ймовірність похибки при вводі цифрового коду вручну".

Начальник Пасажирської служби Львівської залізниці Богдан Яворський розповів, що послуга електронного квитка усе більше подобається пасажирам, а у літній період залізничники опрацьовували 700-800 таких квитків на добу, це 3,5% від всіх проїзних документів. За його словами, наступний етап – забезпечення сканерами провідників, аби вони вже безпосередньо біля вагона могли зчитувати інформацію про придбаний квиток.
Щасливе Рівне