У Гурбах на Рівненщині відкрили пам'ятник дітям, які загинули у 1944-му від рук НКВДистів
Борис Григорович Возницький десятиліттями рятував від забуття та знищення шедеври українського мистецтва — картини, скульптури, ікони, повертав до життя старовинні замки, примножував своєю невтомною подвижницької працею національну пам’ять українців. Уродженець с.Ульбарів Дубенського району, він був учасником повстанського руху на Рівненщині, і з Гурбами його пов’язують спогади юнацьких років. Річ у тім, що у 1944 році Борис Возницький був мобілізований до УПА, потрапив до штабу УПА — "Південь", що був розташований у Бущі, недалеко від Гурбів. До Гурбенського бою не потрапив, тому що керівник організаційно-мобілізаційного відділу штабу залишив його при собі. Проте на Гурбах загинули мобілізовані разом з Борисом Возницьким хлопці. Пам’ятаючи про безневинну смерть місцевих підлітків, Борис Григорович виношував ідею зі спорудження пам’ятника дітям, які загинули в Гурбах.
Вшанування вояків УПА у Гурбах на Рівненщині закінчилось стріляниною
На жаль, трагічна загибель у автомобільній катастрофі у травні нинішнього року не дала змоги Борису Возницькому особисто відкрити омріяний пам’ятник. Але на відкриття приїхала його донька пані Лариса, яка нині продовжує справу свого славетного батька на посаді директора Львівської галереї мистецтв.
- В останні роки батько особливо часто згадував своїх однолітків, які загинули під Гурбами, — із хвилюванням повідала Лариса Возницька і зачитала список загиблих підлітків, власноруч написаний Борисом Григоровичем. — Щоразу, коли ми відвідували Рівненщину, він згадував ті часи...
Загинув у ДТП уродженець Рівненщини, директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький
Пам'ятник освятив архієпископ Рівненський та Острозький Ілларіон.
- Ми не маємо права допустити повернення тих жахливих часів, які колись пережила Україна, - наголосив він. - Відвідання таких місць сприяє піднесенню патріотичного духу, якого так часто бракує українцям.

На мітингу з нагоди відкриття та освячення пам'ятника виступили його меценат, депутат Рівненської обласної ради Данило Корилкевич, голова обласного об'єднання ВУТ "Просвіта" ім.Т.Шевченка Світлана Ніколіна, голова обласного братства вояків УПА Василь Кирилюк, голова Здолбунівської райдержадміністрації Віталій Шуль. А від імені місцевої молоді слово виголосила учениця ЗОШ с.Будераж Марина Шульц. Пам'ять полеглих вшанували і фестивалем патріотичної пісні, який відбувся у Гурбах відразу після закінчення офіційної частини заходів.

гурби, 70-річчя УПА, Борис Возницький, архієпископ Ілларіон, повстанський рух
Рівне попрощається з двома захисниками: Володимиром Примаком та Олександром Войдило

29 травня у Рівному відбудеться прощання з двома воїнами, які віддали життя за незалежність України — Володимиром Примаком та Олександром Войдило. Вони були зовсім різного віку, мали різні життєві шляхи, але об’єднані єдиною справою — обороною Батьківщини.
переглядів: 86
У Квасилові встановлять пам'ятну дошку загиблому Герою

Завтра, 29 травня, на фасаді Квасилівського ліцею відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки на честь загиблого Героя — Петра Гнатюка. Початок заходу заплановано на 08:50.
переглядів: 106
Баскетбольний клуб "Рівне" залишає гравець основи

Атакуючий захисник команди 28-річний Олексій Соловйов подякував клубу за роки співпраці та попрощався з уболівальниками.
переглядів: 141
На Рівненщині 90% учнів отримують гарячі обіди

У Рівненській області продовжують удосконалювати систему шкільного харчування.
переглядів: 171
Загиблий захисник з Острога отримав державну нагороду

У серці кожної громади є імена, які залишаються в пам’яті назавжди. Ім’я Дениса Ціося, захисника з Острога, тепер вписане в історію України золотими літерами. Йому присвоєно звання Героя України посмертно, а рідні отримали з рук Президента найвищу державну нагороду — Орден Золота Зірка.
переглядів: 213