Ми у Facebook
28.11.2012, 07:27

Як рівнянам розпізнати биту машину [+ПОРАДИ]

Під час купівлі машини на автобазарі багато рівнян можуть не розпізнати чи була ця автівка в аварії, чи ні. Після гарного ремонту автомобіль часто виглядає як нова копійка. Але “старі рани” швидко вилізуть боком новому власнику. Втім, є кілька способів, аби самостійно визначити, чи машина бита.
- Вагаюся, який автомобіль придбати. Хотів взяти із салону якесь нове вітчизняне або російське авто, - розповідає рівнянин Сергій. - Втім, друзі мені радять краще купити якусь "ходжену" іномарку. Мовляв, іномарки набагато надійніші за наші сучасні автомобілі, а ціна та сама. Я, по суті, погоджуюся, але боюся на авторинку купити битий в аварії автомобіль. Кажуть, що є фахівці, які на око можуть розрізнити бите авто від небитого. Чи справді таке можливо, адже для мене усі автомобілі виглядають майже однаково.

Визначати, чи побувала машина в аварії, чи ні, справді можна, стверджують фахівці. Втім, зробити це не так вже й просто, як здається.

Оглядаємо кузов

Розпочати огляд машини потрібно з кузова і тільки за умови хорошого освітлення, пише "20 минут".

- Потрібно уважно оглянути лакофарбове покриття, - радить автослюсар Богдан Кучма. - Якщо кузов без мікротріщин і блистить, тоді машину недавно пофарбували, щоб приховати його дефекти. Автомобіль має бути пофарбований рівномірно і однорідно, без відмінностей у кольорі.

Під час огляду автомобіль повинен бути чистим і сухим, щоб продавець не міг приховати пошкоджень та іржі. Якщо машина нечиста, варто відмовитись від огляду. Якщо ж фарбовані тільки частини автомобіля - крила, бампер тощо, це теж можна виявити.

- Жоден майстер не підбере фарби так, щоб вона повністю збігалася із заводською, - розповідає автослюсар Віталій Дяків. - Тому за кольором фарби на сонці можна помітити відмінності між фарбованими і нефарбованими частинами автомобіля.

Після фарбування дехто полірує автомобіль, продовжує Віталій Дяків. Отож, якщо машина не полірована, то маленькі пилинки на її поверхні є теж свідченням того, що вона фарбована.

Аби не покладатися тільки на власне око, визначити, чи побувало авто в аварії, можна і за допомогою сучасних технічних пристроїв.

- Зараз є такий пристрій, який визначає товщину лакофарбового покриття, - розповідає Віталій Дяків. - Наприклад, якщо в окремих місцях товщина більша, то це означає, що ці місця фарбували, аби прикрити ймовірні дефекти після аварії.

Коштує такий пристрій близько сотні доларів. Придбати його можна, замовивши в інтернет-магазинах.

Під час вибору "ходженого" автомобіля фахівці радять також перевіряти роботу дверей. Потрібно переконатися, чи нема заїдань, скрипів чи проблем із замками. Наприклад, якщо авто зазнало удару ззаду, то багажник може відчинятися туго. Так само може бути й з дверми, якщо вони зазнали ушкоджень в аварії. Також бажано оглянути стан скла, чи збігається у них з машиною рік виробництва. Якщо всі скла "рідні", то, швидше за все, автомобіль не брав участі у серйозних аваріях.



Заглядаємо під капот і у салон

- Під час купівлі автомобіля потрібно обов'язково оглянути двигун, - радить автомеханік Миколи Захарчишин. - Адже часто вся силу удару припадає на передок. Наприклад, підтікання масла на моторі може свідчити про недавню аварію. Також потрібно подивитися на стан заводських швів — у битих машин вони грубі, їх роблять напівавтоматом.

За словами фахівця, під час огляду автомобіля обов'язково треба подивитися на крила, чи пофарбовані вони заводською фарбою, чи є співпадіння кольорів. Якщо у моторному маслі плаває жовта піна, то, швидше за все, цей двигун серйозно перегрівався.

Купуючи авто, яке було у користуванні, також слід уважно глянути і у салон. Відкинувши килимки, можна оцінити дно машини.

- Якщо під килимками сиро або є сліди мастики, то таку не варто купувати, - каже пан Микола. - Сирість у салоні вказує на прогниле днище, а мастика — на те, що її недавно ремонтували. А якщо на даху нова оббивка, то це може бути свідченням того, що машина, можливо, перекинулася в аварії.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ