У Рівному молоді науковці розвивають нанотехнології [+Фото]
– Ми живемо в XXI столітті й всі безперечно чули, що таке нанотехнології, – розповідає директор обласного комунального позашкільного навчального закладу "Рівненська мала академія наук учнівської молоді" Олександр Андрєєв. – Але треба говорити про це більш серйозно й детально. Саме з цією метою ми підготували й випустили в світ навчальний посібник "Основи нанотехнологій", де роз’яснюється на яких фізичних засадах базується робота з наноматеріалами й нанотехнологіями. Це видання направлене на слухачів та дійсних членів Малої академії наук і безумовно на тих дітей, які цікавляться нанотехнологіями – нанохімією, нанофізикою, наноелектронікою та наномедициною.
Олександр Андрєєв додав, що книгу отримають всі МАНівці, а також її можна буде переглянути й на сайті лабораторії "Малої академії наук".
- Це все перспективи найближчого майбутнього, - говорить Олександр Андрєєв, - Повірте, мине 5-10 років, і ми будемо дивуватися, якими речами ми користуємось завдяки цим технологіям.
Проте деякими речами наші науковці успішно користуються уже сьогодні. Адже окрім книги представили й роботу цифрових лабораторій, що виконують дослідження на основі нанотехнологій.
- Сьогодні для викладачів Рівненської області та Малої академії наук буде проведена презентація можливостей переносних цифрових лабораторій, - пояснює завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань навчального центру «Малої академії наук України» Ігор Чернецький. – Зокрема, сьогодні ми презентуємо переносну цифрову лабораторію "НОВА 5000", що була розроблена в Ізраїлі й найближчим часом вона стане доступною багатьом навчальним закладам України. Вона автоматизована й дає математично вивірений результат.
Ігор Чернецький зазначив, що за допомогою цієї лабораторії можна вимірювати прискорення людини в той момент, коли вона здійснює стрибок і приземлюється з будь-якої висоти. Іншими приладами такого зробити неможливо.
- Також можна проводити різноманітні експерименти із рухом, світлом та теплом, - говорить Ігор Чернецький. – Наразі лабораторією уже користуються науковці та учні МАН. В стінах нашої лабораторії «МАН ЛАБ» проходять літні профільні школи, де діти використовують цю лабораторію для досліджень.
Як додав Ігор Чернецький, лабораторію можна використовувати на замовлення, тобто кожен бажаючий студент чи учень може безкоштовно замовити здійснити дослідження й отримати результат.
дослідження, науковці, наука, новітні технології, нанотехнології, Мала академія наук, МАН
Масниця, поминальна субота, Великий піст: церковний календар на лютий 2025
М'ясопусна субота буде в другій половині місяця, опісля настане Масниця, а потому й Великий піст розпочнеться. Церковний календар нагадає про важливі дати.
переглядів: 96
Тариф на електроенергію, пенсії та військовий облік: що зміниться в лютому 2025
В лютому 2025 року в Україні набирає чинності низка змін у фінансовій, соціальній, військовій та економічній сферах. Громадян очікують нові правила банківських переказів, зміни у штрафах для військовозобов’язаних, оновлення тарифів на електроенергію, новий податок на авто та коригування пенсійних виплат.
переглядів: 419
Бронь на 100%: які категорії додали до переліку захищених від мобілізації
Зміни до бронювання під час дії воєнного стану було запроваджено постановою уряду № 36 від 14.01.2025 р. Таким чином, серед числа працівників, яких бронюють на 100% включили, медиків та прокурорів САП.
переглядів: 139
Повторне проходження ВЛК "обмежено придатними": коли крайній термін
Новим крайнім терміном повторного проходження військово-лікарської комісії обмежено придатними до військової служби громадянами України пропонується встановити 5 червня 2025 року.
переглядів: 140
Тимко III віщує ранню весну у 2025 році
Незважаючи на складні часи, традиція святкування Дня бабака на Харківщині продовжується. Хоч цього року через безпекову ситуацію віщування Тимка III відбувалося дистанційно, але наш знаменитий бабак все одно поділився прогнозом.
переглядів: 195