Хлопчиську, я не знала, що це було кохання…
Однокласниці недолюблювали хлопця. Даремно, що гарний і багатий. Усіх за кіски шарпав. Книжки ховав. Зверхньо споглядав на тих, чиї матері в ланці спину гнули, чи на фермі з рання до смеркання працювали.
… Софійці важко було залишати затишне містечко. Тут її друзі, школа, улюблений кінотеатр. Але вона з матір’ю змушена перебратися до бабці в село. Так велів батько. Скоро в нього буде нова сім’я.
Мама збирала речі. А Софійка спробувала уявити, як переступить поріг нової школи, до якої від бабиної хати цілих шість кілометрів.
— У нас новенька! З міста!
Для дев’ятого "А" це була надзвичайна подія.
— Не з міста, а з сусіднього села, — хмикали учні з дев’ятого "Б".
— Це тепер вона живе в селі! — не здавалися впертюхи з дев’ятого "А".
— Її з матір’ю батько з дому вигнав. А в бабці хатинка — на курячих ніжках. Старенька. Не така вже й цяця та ваша новенька, — підсміювалися "опоненти" дев’ятого "Б". — В місті її мама гарну роботу мала, а тепер пішла в поліклініку підлоги мити.
— Казки завжди закінчуються добре. Ви знаєте це? А хатинка на курячих ніжках — з казки.
"Опоненти" з дев’ятого "А" і з дев’ятого "Б" дружно повернули голови. Софійка чула їх перепалку.
— Ми… просто так, — мовив хтось. — Ми…
Софійка пішла геть.
Дев’яти— і десятикласників із сусідніх сіл возив до школи старий сільський автобус. Якщо ж він псувався, потрібно було на науку, а потім додому, добиратися пішки. Для Софійки це було незвично. Дорога, здавалося, не мала кінця. Дехто з учнів ходив навпрошки — через поля. Софійка польових доріг не знала і боялася.
— Софіє, тебе підвезти?
— Віталик? Якщо тобі не важко…
— Велосипед витримає. Новий!
Софія вмостилася на багажнику. Вони обганяли учнів з дев’ятого "А" і з дев’ятого "Б", котрі відкривали роти від здивування.
Наступного дня хлопці з паралельного класу запитували Віталика:
— Тобі подобається та цяця?
— Вона має ім’я. А, по-друге, я її просто підвіз.
У присутності Софії Віталик ніколи не говорив дурниць і не хвалився, що йому нового купили. Сидів тихо, як миша, коли Софія відповідала на уроках. Начебто між іншим пропонував підвезти додому, коли не було автобуса. І ніколи не пропонував дружби.
Перший букет на лавці, на подвір’ї, Софія знайшла восени, коли була вже десятикласницею. Точніше, квіти знайшла бабця, котра прокидалася дуже рано.
— Доню, Сонечко, тобі якийсь залицяльник цілий оберемок айстр на лавку поклав.
— Мені???
— Та не мені ж, старій. Такі слічні квіточки. Зараз поставлю в воду. Ой, певно всі айстри на городі позрізав, — бідкалася бабця. А Софія не могла втямити, хто ж той дивак.
Час від часу, аж до морозів, з’являлися на лавці квіти. Софіїна бабця ще раніше почала прокидатися. Дуже хотіла побачити, хто для внучки букети носить. Не вдалося… А навесні квіти почали з’являтися знову.
— Софіє, куди підеш вчитися після закінчення школи? — цікавилися однокласники.
— Не знаю. На роботу, мабуть. Мамі треба допомогти.
— В тебе ж майже одні п’ятірки будуть в атестаті.
— Атестат зачекає.
На кожен другий танець на випускному Віталик запрошував Софію.
— Які вони гарні обоє! — перешіптувалися вчителі і батьки випускників.
— Що він у ній знайшов? — червонів від злості Віталиків батько.
— Вони просто танцюють, — заспокоювала матір.
— Запав хлопчисько на ту бідосю. Я йому вдома покажу! Казали мені, що він її зі школи підвозив. А-а-а… Тепер я зрозумів, хто всі квіти і в нас, і в сусідів позривав. Ну-ну!
Після випускного батько добряче відлупцював Віталика. Матір цього разу не змогла захистити. Аж сусіди чули, як сварилися медичка з агрономом. Правда, не знали, з якого дива.
— Я все одно люблю Софію! — вигукнув Віталик.
— Заб’ю! — крикнув батько.
Мама-медичка кинулася шукати заспокійливі краплі.
Софія і духом не відала про пристрасті у Віталиковій сім’ї. Як, власне, і про Віталикове кохання. "Автор" оберемків квітів також залишився невідомий.
…Софіїні мрії і сни втікали з села до великого міста. Їй привітно усміхалися тисячі вогнів і вогників. Високі будинки були схожими на добрих таємничих велетнів. Вона знала: там буде щасливою.
Майже відразу після отримання атестата дівчина поїхала з села.
— Як ваша Софійка? — запитували односельці матір і бабцю.
— Добре, Богу дякувати, — відповідали ті.
А Софії було по-різному. Спершу у чужому місті було самітно серед сотень тисяч людей. Проте дала собі раду. Робота, навчання, нові друзі, кохання…
Згодом купила невеличку квартиру для матері і бабці у містечку, де народилася. Сама ж із чоловіком, котрий із перспективного у минулому інженера став заможним бізнесменом, мешкала у великому місті. Виростали двоє синів. Сім’я любила навідуватись у невеличкий дім, який придбали у Європі.
Продовження читайте незабаром.
"Рівненська газета" № 51 від 20 грудня 2012 року

25 травня – День хіміка: історія свята, важливі відкриття та привітання

В останню неділю травня в Україні традиційно відзначається День хіміка – професійне свято працівників хімічної та нафтохімічної промисловості.
переглядів: 342
Борис Джонсон став батьком вдев'яте [+Фото]

Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон та його дружина Керрі Джонсон повідомили радісну новину: у подружжя народилася четверта спільна дитина – донька, яку назвали Поппі Еліза Джозефін Джонсон. Дівчинка з'явилася на світ ще 21 травня, але про це стало відомо сьогодні, 24 травня, з допису Керрі Джонсон в Instagram.
переглядів: 178
На Лебединці збирають книги для військових

Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека, що знаходиться на Лебединці, долучилася до важливої всеукраїнської акції "Бібліотека українського воїна".
переглядів: 274
Гороскоп на 25 травня 2025: День завершень, осяянь та сміливих рішень

Перевірте свій щоденний гороскоп на неділю, 25 травня 2025 року для всіх знаків зодіаку. Іноді найважливіше не кричить. Це приходить тихо, як передчуття. Як раптовий спалах у голові, який змушує тебе зупинитися на секунду довше, перш ніж щось сказати, перш ніж щось натиснути, перш ніж знову почати
переглядів: 345
У Рівному відкрили меморіальну дошку на честь полеглого Героя

Сьогодні, 23 травня, на фасаді Рівненської гімназії №19 відкрили меморіальну дошку на честь загиблого Героя – Сергія Сілюка.
переглядів: 492