Міліціонер з Рівненщини від роботи відволікається... віршами
Здається, що про романтичність професії правоохоронця показують лише у кіно, а виявляється, що коли серце співає, а душа прагне до прекрасного, то й на роботі лад, і вдома чекають, і на творчість часу вистачає.
З такою творчою людиною ми познайомились у Рокитнівському райвідділі міліції, що на Рівненщині. Капітан міліції Людмила Володимирівна Троцюк уже шість років працює у підрозділі. Зараз виконує обов’язки начальника штабу. Жінка у міліцейському однострої обожнює свою роботу. Незважаючи на відсутність романтики, купу буденної роботи з паперами і людьми, капітан Троцюк не шкодує про свій вибір. Її репутація обізнаного професіонала вкотре спростовує існуючий стереотип, що робота в міліції – не жіноча справа.
– Як би банально це не звучало, – зізнається Людмила Володимирівна, – але все починається саме з великого бажання займатися улюбленою справою!
Людмила Троцюк у вільний від роботи час пише вірші. Вона вважає, що це захоплення допомагає їй відволіктись від буденності.
– Кожна людина – неповторна особистість, і тому свій спосіб самовираження вибирає для себе сама. Хтось танцює, хтось грає на музичних інструментах, або колекціонує поштові марки, а я пишу вірші, – зізналась міліціонер.
Рядками з власної поезії жінка відповідає на запитання, чому почала писати:
«Чому пишу»
Поезій не пишу на замовлення,
Вони народжуються самі.
Це спосіб мого ставлення,
Це струни моєї душі.
У них відчуваю розраду я,
Я ними і плачу й молю.
Віршів не пишу на замовлення,
Я ними страждаю й тужу.
Словами пишу я життєвими
Про те, що на серці болить.
Поезію не пишу на замовлення,
Поезією я живу…
Ще в школі у кожному творі Людмили Володимирівни обов’язково були присутні кілька поетичних рядків. Свої ж перші справжні вірші написала в педагогічному училищі, де згодом навчалася. З усмішкою жінка згадує, що поштовхом стало перше кохання. А далі викладачі попросили написати щось на конкурс «Студентська весна» і так пішло…
Хоча власних збірок Людмила Володимирівна не видавала, та завжди потай про це мріяла. А от в районних газетах друкувалася неодноразово. Окремі поезії були надруковані в збірках Оксани Малишко «Щаслива» 1997 рік та «Дитинство» 2000 рік. Зараз жінка є членом районної літературної спілки «Рокита».
– Маю багато ліричних поезій, пишу про дітей, присвячую рядки рідним та друзям: «Марічка», «Ой тумане синій», «Осінь», «Мамина молитва», – ділиться Людмила Троцюк. – А про те, що людина пише тоді, коли їй тяжко, я не можу однозначно сказати. Все залежить від настрою та навіть від пори року. Адже коли людина щаслива, їй також хочеться про це розповісти, у моєму випадку також з’являються поетичні рядки. Вірш написати не так просто, як нам здається. Він пишеться з глибини душі, все залежить від емоцій і світобачення. Те, що я пишу, це – не спосіб вразити світ, а потреба поділитися думками, а, інколи й зрозуміти себе. А от героями моїх поезій здебільшого стають рідні та близькі мені люди, інколи я сама, а буває, що й випадкові перехожі. Часто пишу під впливом переживань. Маю багато віршів, присвячених дітворі: «Племінничок», «Вовченятко», «Непосида».
«Синочок»
(уривок)
У мами – радість, у тата – свято.
Малюк-синочок з’явився в хаті.
Ось став на ніжки несмілим кроком,
Ось під диваном повзе вже боком.
Гукає бабусю, й питає у діда:
«Коли вже тьотя в гості приїде?»
Щодня вже вищий, інші бажання,
Все хоче знати, ставить питання:
«Чому це котик не миє лапки?»
«Чому собака не носить шапки?»
«Навіщо сонце промінням грає,
А де воно ввечері спати лягає?»… (2007 р.)
Улюбленої поезії Людмила Троцюк виокремити не може, каже, що насправді любить їх усіх, адже кожна з них – це частинка її в певний момент. Та найближчими жінка називає рядки поезій «Молитва», «Сестричці», «Тобі», «У церкві» та «Загадкове».
«Загадкове»
Ви бачили, як Злива до Грому загравала?
Лила-співала, дощем землицю омивала.
Як ніжно струмками йому дзюркотіла?
Як стукала в вікна, манила, дощами летіла…
Як Грім озивався до неї бубняво.
Відгрімлював ніжно слова їй ласкаві.
Як разом у парі землею летіли.
Лили-поливали і громом гриміли. (2010 р.)
Пані Людмила – творча особистість. На перший погляд і не скажеш, що жінка в погонах так просто й щиро проявляє свої думки на папері, але найголовніше – вона дійсно вселяє в свої вірші життя! Це стає зрозумілим зі слів самої Людмили: «Моє життя – це і є рядки моєї поезії, а поезія є частиною мого життя».

"Життя на рівні, я їду в Рівне" - відомий прозаїк та поет написав вірш про наше місто

Василь Зима знаний не тільки як телеведучий, але також як поет та прозаїк.
переглядів: 50
Коли буде День матері у 2025 році

День матері — одне з найтепліших і найщиріших свят, яке нагадує про безмежну силу материнської любові. Мама — це та людина, яка підтримує в найскладніші моменти, розуміє без слів і дарує любов, що не має умов чи меж.
переглядів: 255
Рівнян попереджають про небезпечні погодні умови

Завтра, 3 травня, очікуються грози, а також деінде пориви вітру.
переглядів: 323
Не тільки ловить злочинців, але й показує цікаві трюки

Службова собака Хані не тільки зайнята пошуками злочинців та зниклих безвісти, але й найбільше обожнює вихвалятися своєю майстерністю у виконанні «трюків».
переглядів: 305
Як на Рівненщині отримують засоби реабілітації

Упродовж першого кварталу 2025 року в Рівненській області видано майже 4 тисячі технічних та інших допоміжних засобів реабілітації. Загалом сформовано понад 5,2 тисячі направлень, з яких 276 призначені для військовослужбовців із регіону.
переглядів: 229