09.01.2013, 12:17

Депардьє хоче стати ще громадянином Бельгії

Французький актор Жерар Депардьє, який отримав російське громадянство, як і раніше має намір стати громадянином Бельгії.
Актор Жерар Депардьє спростував повідомлення про те, що він прийняв громадянство Росії як "податковий утікач".

"У мене є російський паспорт, але я француз, і у мене напевно буде подвійне бельгійське громадянство. Якщо б я хотів уникнути сплати податків, я давно би це зробив (виїхав з Франції - ред.)", - сказав Депардьє, повідомляє zaxid.net.

Глава міграційної комісії парламенту Бельгії Жорж Далемань заявив раніше, що якщо Депардьє стане росіянином, це зробить для нього більш складну процедуру отримання громадянства Бельгії. 64-річний актор поки не подавав документи в комісію бельгійського парламенту, яка займається питаннями натуралізації.

За його словами, щоб претендувати на бельгійське громадянство, Депардьє повинен буде повідомити, чи бажає він жити в Бельгії і здійснювати там будь-які проекти. Голова комісії вважає, що актор повинен з повагою ставитися до духу закону, який дозволяє отримати громадянство людям, здатним примножити престиж Бельгії. "Громадянства не колекціонують, хоча формально можливо мати два або три паспорти", - сказав парламентарій.

Нагадаємо, Депардьє вирішив змінити місце проживання після податкової реформи нового президента Франсуа Олланда, який мав намір ввести податок 75% на доходи понад мільйон євро на рік. Актор підрахував, що за 45 років він віддав у скарбницю Франції 145 млн євро податків. Пізніше Депардьє заявив, що має намір здати французький паспорт і попросити бельгійське громадянство. Він не передумав навіть після того, як податок був скасований. 3 січня стало відомо, що президент РФ Володимир Путін підписав указ про прийом актора в громадянство РФ. У свою чергу прем'єр-міністр Жан-Марк Еро назвав цей крок кінозірки "гідним презирства, жалюгідним вчинком". У відповідь Депардьє повідомив, що відмовляється від громадянства Франції.
Щасливе Рівне