11.01.2013, 13:03

Різдвяний Львів очима рівненського туриста [+Фото]

Різдвяний ярмарок

Для мене, як для більшості українців, Різдво - свято сімейне, яке зустрічають у колі рідних. Проте ось уже третій рік поспіль доброю традицією на другий та третій день Різдва стала подорож до Львова. І щороку різдвяний Львів вражає неперевершеним духом та колоритом.
Те, що до Львова на Різдво, приїжджають тисячі людей, розумієш одразу, щойно заходиш до вагону ранкового рейкового автобуса, що прямує до Львова. Вільного місця тут годі й шукати. Та сама картина, але ще в більших масштабах - на залізничному вокзалі Львова, де людей ще більше.

Виходячи з вокзалу поринаєш у чарівну різдвяну атмосферу, якою сповнений Львів у ці різдвяні дні. З дверей багатьох крамниць чи кав'ярень лунає українська музика та колядки, а на тих самих вітринах, поруч із крамом, що там продається, обов'язково присутня різдвяна шопка.

Різдвяна шопка - неодмінний атрибут Різдва
Різдвяна шопка - неодмінний атрибут Різдва


Чим ближче до центру міста, тим більше відчуття Великого свята - Христос Народився! Різдвяні співи та колядки лунають в ошатно вбраних церквах, а вулицями Львова мандрують колоритні вертепи.У самісінькому центрі, майже від пам'ятника Тарасу Шевченку й аж до Оперного театру простягнувся величезний Різдвяний ярмарок - рай для тисяч туристів, кожен з яких прагне привезти додому якийсь сувенір.Чого тут тільки не знайдеш - магнітики, чашки, різдвяні прикраси ручної роботи, обереги, українські вишиванки, ляльки-мотанки, унікальний посуд, а ще безліч різноманітних сувенірів на будь-який смак та гаманець.

Більше фото Різдвяного Львова - у фотогалереї

Львівські різдвяні сувеніри
Львівські різдвяні сувеніри


Подбали у Львові й про те, щоб жоден турист не поїхав з міста голодним. Тому вкотре на площі Ринок організували триденне "Свято пампуха" на якому частували гостей смачними пампухами з маком, заварним кремом, абрикосовим джемом, шоколадом та іншими смаками.

Львівські смаколики: пампухи, сирні коники та глінтвейн
Львівські смаколики: пампухи, сирні коники та глінтвейн


А окрім пампухів - традиційні українські сирні коники, деруни, ковбаски та інші смачні страви, чи не кожну з яких хотілося скуштувати. А доповнювали цю смакоту напої, що не давали замерзнути у досить прохолодний вечір - від чаю та запашної кави до козацької медовухи та гарячого вина.

Більше фото Різдвяного Львова - у фотогалереї

Втомившись від шумного ярмарку у Львові можна поблукати й по інших цікавих та затишних місцях.

Різдвяна шопка з шоколаду
Різдвяна шопка з шоколаду


Наприклад, майстерня шоколаду, де шоколад перетворюють на дивовижні витвори мистецтва, або кав'ярня, де каву видобувають просто з-під землі!

Кавова "копальня", де видобувають каву
Кавова "копальня", де видобувають каву


А ще Львовом можна помилуватися з висоти міської Ратуші.

Більше фото Різдвяного Львова - у фотогалереї

На височенну вежу можна піднятися зайшовши до міської ради, а далі хвилин 15 підніматися вгору дерев'яними сходами. І ви на висоті, звідки величний Оперний театр, храми та церкви, здаються такими, що вмістилися б на долоні!Їдучи затишним львівським трамваєм на вокзал, розумієш, як не хочеться залишати це чарівне місто. І подумки обіцяєш ще не раз сюди повернутися.

Більше фото Різдвяного Львова - у фотогалереї
Щасливе Рівне