Що треба знати про весільну фату
Фата у всіх народів відігравала захисну функцію: захищала від поглядів заздрісників, чиє лихе око могло зурочити наречену, оберігала її від злих духів.
Тому найперша фата в історії людства була зі щільної, непрозорої матерії, і повністю закривала обличчя нареченої не тільки від сторонніх очей, але і від закоханих очей майбутнього чоловіка.
Пізніше її почали шити із прозорого шовку та мережив, щоб показати наречену у всій красі. Відтак фата була покликана додати шарму і витонченості, а не приховувати наречену.
Також раніше фата відігравала ще одну роль – була показником влади чоловіка над жінкою, тобто знак приналежності її до статусу заміжньої дами. Фата – символ скромності і залежного становища. Вважалося, що з моменту народження дівчина перебуває під заступництвом батьків. Виходячи заміж, вона звільняє батьків від обов’язку її утримувати й повністю перекладає цю відповідальність на чоловіка.
Але якщо у функціональній частині фати всі народи більш-менш одноголосні, то ось її зовнішній вигляд вельми різноманітний. У Греції, наприклад, вона була жовтого кольору, а стародавні римлянки носили фату червоного кольору. В Україні ж взагалі не вдягали фати, а був весільний вінок. У ранніх єврейських обрядах наречену підносили жениху від ніг до голови укутану в білосніжне покривало, яке не знімали до кінця церемонії. У XI-XII ст. єврейки, гречанки і римлянки прикрашали свої прекрасні голівки вуалями всіляких кольорів, розшитими золотими і срібними нитками.
Фата колись завжди була до п'ят, що теж символізувало підпорядкування, залежність жінки від чоловіка. Уже пізніше з'явилися усілякі варіанти – від коротеньких вуальок до багатоярусних хмар.
А в XV столітті до Європи прийшла мода на загострені капелюхи в готичному стилі з довгою вуаллю до п'ят, яка була схожа на фату.
Кожна епоха вносила щось нове у вигляд цього весільного елементу. Першою американкою, яка наділа довгу фату з якнайтоншого мережива, була якась Неллі Кустіс, наречена майора Лоренса Льюїса, який був правою рукою президента Вашингтона. І зробила вона це тому, що одного разу майбутній чоловік побачив силует Неллі у вікні за мереживною фіранкою і довго захоплювався її ангельською красою.
Весільні забобони
- Після весілля наречена має зберігати фату все життя, як оберіг шлюбу.
- Не можна користуватися чужою фатою, винаймати її, оскільки вона несе в собі велику енергетику.
- За жодних умов не можна продавати, дарувати і викидати фату.
- Фатою можна вкривати візочок з немовлям, щоб не наврочили. До того ж, кажуть, дитина швидко заспокоюється і перестає плакати, якщо її укрити весільною фатою.
- Дехто дотримується звичаю одягати на власне весілля фату мами, якщо у неї був вдалий шлюб.
Церковний календар на грудень 2024: що святкуватимуть українці
Останній місяць року багатий на святаи та важливі дати. У церковному календарі на грудень іц Різдво, і Миколи, і річниця проведення Об’єднавчого Собору.
переглядів: 21
Що треба знати про реформу МСЕК
Статус інвалідності до дати наступного оцінювання є чинним.
переглядів: 411
У Рівному відбудеться фестиваль "ВареничОК"
Сьогодні, 30 листопада, у Парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка з 12:00 до 19:00 пройде фестиваль "ВареничОК".
переглядів: 370
На Рівненщині попрощалися із чотирма загиблими захисниками
Рівненщина попрощалася із загиблими Воїнами Василем Федчуком із Гощанщини, Андрієм Калушем із Дядьковицької громади, Олександром Панасюком із Сарненщини та Віктором Сиротчуком із Вараської ТГ.
переглядів: 415
7 школярів Рівненщини отримали стипендії Президента
Усі вони — переможці Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових навчальних предметів і Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.
переглядів: 374