Ми у Facebook
24.01.2013, 11:00

Що треба знати про весільну фату

Мало хто знає, що фата – набагато стародавніший символ весілля, ніж колір весільної сукні.
Римські наречені носили фату ще 2 000 років тому.

Фата у всіх народів відігравала захисну функцію: захищала від поглядів заздрісників, чиє лихе око могло зурочити наречену, оберігала її від злих духів.

Тому найперша фата в історії людства була зі щільної, непрозорої матерії, і повністю закривала обличчя нареченої не тільки від сторонніх очей, але і від закоханих очей майбутнього чоловіка.
Пізніше її почали шити із прозорого шовку та мережив, щоб показати наречену у всій красі. Відтак фата була покликана додати шарму і витонченості, а не приховувати наречену.

Також раніше фата відігравала ще одну роль – була показником влади чоловіка над жінкою, тобто знак приналежності її до статусу заміжньої дами. Фата – символ скромності і залежного становища. Вважалося, що з моменту народження дівчина перебуває під заступництвом батьків. Виходячи заміж, вона звільняє батьків від обов’язку її утримувати й повністю перекладає цю відповідальність на чоловіка.

Але якщо у функціональній частині фати всі народи більш-менш одноголосні, то ось її зовнішній вигляд вельми різноманітний. У Греції, наприклад, вона була жовтого кольору, а стародавні римлянки носили фату червоного кольору. В Україні ж взагалі не вдягали фати, а був весільний вінок. У ранніх єврейських обрядах наречену підносили жениху від ніг до голови укутану в білосніжне покривало, яке не знімали до кінця церемонії. У XI-XII ст. єврейки, гречанки і римлянки прикрашали свої прекрасні голівки вуалями всіляких кольорів, розшитими золотими і срібними нитками.

Фата колись завжди була до п'ят, що теж символізувало підпорядкування, залежність жінки від чоловіка. Уже пізніше з'явилися усілякі варіанти – від коротеньких вуальок до багатоярусних хмар.
А в XV столітті до Європи прийшла мода на загострені капелюхи в готичному стилі з довгою вуаллю до п'ят, яка була схожа на фату.

Кожна епоха вносила щось нове у вигляд цього весільного елементу. Першою американкою, яка наділа довгу фату з якнайтоншого мережива, була якась Неллі Кустіс, наречена майора Лоренса Льюїса, який був правою рукою президента Вашингтона. І зробила вона це тому, що одного разу майбутній чоловік побачив силует Неллі у вікні за мереживною фіранкою і довго захоплювався її ангельською красою.

Весільні забобони

- Після весілля наречена має зберігати фату все життя, як оберіг шлюбу.
- Не можна користуватися чужою фатою, винаймати її, оскільки вона несе в собі велику енергетику.
- За жодних умов не можна продавати, дарувати і викидати фату.
- Фатою можна вкривати візочок з немовлям, щоб не наврочили. До того ж, кажуть, дитина швидко заспокоюється і перестає плакати, якщо її укрити весільною фатою.
- Дехто дотримується звичаю одягати на власне весілля фату мами, якщо у неї був вдалий шлюб.





На правах реклами