25.01.2013, 16:15

Названо 30 найуспішніших вітчизняних письменників

У номері від 25 січня журнал "Фокус" публікує рейтинг 30 найуспішніших українських письменників.
На першому місці — харків'янка Симона Вілар, автор історичних жіночих романів. Справжнє ім'я письменниці — Наталія Гавриленко. Сукупні тиражі її книг в 2012 році перевищили 200 тисяч примірників, а гонорари сягають 40-50 тисяч гривень за нову книгу і 25-30 тисяч за перевидання. Популярність творів Симони Вілар ілюструє основний вибір українського читача — жіночі романи і детективи.

У рейтингу є і автори, визнані як читачами, так і критиками. Гостросюжетний історичний роман Юрія Винничука (№16) "Танго Смерті" називають літературною подією року. А популярний письменник Сергій Жадан (№20) в минулому році розпочав співпрацю з видавництвом Книжковий клуб Клуб сімейного дозвілля, у якого добре розвинена система продажів. Завдяки цьому сумарний річний тираж книг Жадана досяг 11 тис. 500.

Які книги, де і коли "Рівняни читають..."

Окремо варто відзначити Андрія Куркова (№19), чиї книги потрапляли в топ-10 європейських бестселерів. У 2012 році письменник представив Україну на фестивалі європейської літератури у місті Коньяк у Франції і прочитав лекцію у Кембриджському університеті.

"Фокус" звертає увагу на новий жанр, який користується особливим попитом — Шансон у прозі. Суть його зрозуміла за характерними назвами книг — "Кров на зубах", "Фарт злодія або Наїзд на щипачів". Автори бестселерів приховують свої імена під псевдонімами і спілкуватися з пресою відмовляються. Тим не менше, сукупні тиражі українських видань книг Миколи Сєдого (№6) за минулий рік склали 44 тисячі екземплярів, а Єгора Пітерського (№13) — 23 тисячі.

У цілому "Фокус" констатує, що українці мало читають. Якщо у світі успіх книги вимірюється сотнями тисяч копій, проданих за тиждень, то в Україні 10 тисяч примірників за рік — вже бестселер. За даними дослідницької компанії GfK Ukraine, для 73% населення читання не є сферою інтересів, а кожен четвертий українець взагалі не читає книг. Українська асоціація видавців та розповсюджувачів книг підрахувала, що в середньому кожен житель нашої країни витрачає на паперові носії творів близько 30 гривень на рік. Це в 10 разів менше, ніж у сусідній Польщі і в 40 разів менше, ніж у Німеччині.

"Рівняни читають": Адміністратор 5D кінотеатру освоює "100 Великих Українців"

При складанні рейтингу редакція враховувала річні тиражі авторів — єдиний, на думку експертів, об'єктивний для України показник. Крім того, "Фокус" окремо склав рейтингові списки прозаїків, поетів і авторів, які працюють у публіцистичному напрямку. Дані про тиражі надані Книжковою палатою України ім. Івана Федорова, також редакцією враховувалися вихідні дані книг.

Автор — Тираж
1 Симона Вілар — 206 тис.
2 Люко Дашвар — 119 тис.
3 Світлана Талан — 80 тис.
4 Міла Іванцова — 59 тис.
5 Лада Лузіна — 46 500
6 Микола Сєдой — 44 тис.
7 Марина та Сергій Дяченки — 38 300
8 Наталя Костіна — 35 тис.
9 Ірен Роздобудько — 34 тис.
10 Ганна та Петро Владимирські — 33 тис.

Книжковий блог OGO.ua

Топ-10 українських авторів. Повний рейтинг читайте у журналі Фокус №4 від 25 січня.

Джерело: Корреспондент