"ТОП-20: видатні рівняни": твір про Миколу Пасічника
А мимоволі відкривши для себе відомі всім освіченим людям архітектурні та мистецькі шедеври, раптом розуміє, що сама особисто живе не в центрі світової цивілізації. І якщо так, то чим тоді здивувати світ? А поруч – шумить-говорить щоденним людським життям знайоме до дрібниць місто, яке викохало і тебе, і твоїх дітей, і твої мрії, місто, яким ти так любиш передосіннім вечором повільно йти за руку із внуком. Із найдорожчим…
І до болю тоді хочеться примусити всіх таки побачити красу цього провінційного містечка, відчути його дух у буденних спорудах і у розміреному затишку нешироких вуличок. Адже саме такі звичні точки на карті України і вимальовують оте загальне архітектурне полотно, а якщо коротше – твою професійну сутність… Сутність зодчого, а звичніше – архітектора.
Більше про проект "ТОП-20: видатні рівняни"
***
Якщо зробити екскурс за допомогою уяви та історичної конкретики вулицями нашого Рівного у різні часи, вслухатися у його віковічний гомін, то закономірно, що побачиш і почуєш людей, які залишили в архітектурній біографії Рівного живий слід, – його будівничих.
І тоді відчуваєш свою нинішню відповідальність за малу батьківщину. Якщо ти істинний майстер, то твоя творча душа прагнутиме нових архітектурних споруд, гідних часу, у який суджено жити.
Можливо, це і є той виважений крок до сучасного європейського міста: Луцька брама, бульвар Незалежності, житлові масиви, модерні споруди нових ділових й торгових центрів. А ще – центральна частина вулиці Соборної, пам'ятник Климу Савуру та Уласу Самчуку. Що ще?.. Чи варто замикатися тільки у рамках сучасності? І тоді, наче на рівні підсвідомості, бачиться образ з минулого, а ще – образ людини, що теж добровільно взяла на себе ношу будівничого…
Микола Пасічник втілює авторські проекти
***
Тобі прикро від того, що Рівне – «пожиттєва справа княгині» - і досі не увічнило цю мудру і мужню жінку.
Архітектор – то свого роду «історик й естет часу». І, відчуваючи дух того Рівного, що виплекало твоє мистецько-архітектурне «Я», розумієш, що саме тут, на перехресті старих вулиць Замкової, Шкільної, Соборної, Базарної, поблизу річки, де колись існував історичний центр Рівного, і має бути пам’ятник патронесі міста. Народжується творчий задум – і з Божою допомогою втілюється у життя.
***
То щастя батька, коли діти беруть у життя не лише філософію життєвої науки, а й примножують ремесло. Старший, Максим, уже архітектор. У тому, як син тримає в руках олівець, малюючи ескізи майбутніх творінь, ти бачиш своє продовження. У тому, що внук Борис колись збудує вулицю твоєї мрії, ти вже не сумніваєшся. А інакше, для чого ж, власне, жити?!
Воістину справедливо сказав великий Оноре де Бальзак: «Архітектура – показник моралі». А життєва і власне людська мораль – то твій земний слід і його відбиток у віках.
Щиро дякуєш Творцеві за наснагу і силу. Просиш у нього такого ж почуття і для своїх земляків, рівнян, аби вони у складному сьогоденні пізнавали і берегли своє місто, аби воно стало для кожного по-справжньому рідним, своїм, вимріяним…
***
Р.S.Пропонуючи художню інтерпретацію роздумів відомого рівненського архітектора Миколи Пасічника, авторка щиро вважає його видатним рівнянином.
Рівненський перинатальний центр запрошує на «Школу відповідальних батьків» та День відкритих дверей
Рівненський обласний перинатальний центр у лютому підготував для майбутніх батьків насичену програму, яка охоплює всі аспекти вагітності, пологів та догляду за новонародженим.
переглядів: 171
У Дубні заборонили проведення розважальних заходів у закладах громадського харчування
З метою забезпечення громадського порядку та враховуючи особливості воєнного стану, Дубенська міська рада прийняла рішення про заборону проведення розважальних заходів у закладах громадського харчування на території громади.
переглядів: 172
Через грип школи Рівненщини переходять на дистанційне навчання
Через значну захворюваність на дистанційне навчання перейшли 28 шкіл, у тому числі 7 закладів освіти в обласному центрі.
переглядів: 317
В Острозі померла начальниця відділу житлово-комунального господарства
На 41-му році життя, у боротьбі з недугою, обірвалося життя працівниці Острозького міськвиконкому Коваль Тетяни.
переглядів: 370
У Рівному попрощаються із захисником, який повернувся з-за кордону для боротьби з ворогом
Андрій Івашков родом з Волині, але все життя прожив у Рівному. Саме тут його проведуть у останню земну дорогу.
переглядів: 342