Ми у Facebook
31.01.2013, 15:24

У Росії перевірятимуть сексуальну орієнтацію новобранців

У Росії помічників командирів військових частин по роботі з особовим складом
зобов’язали з’ясовувати сексуальну орієнтацію призовників і контрактників.
Про це йдеться в нових методичних рекомендаціях, які були розроблені в кінці 2012 року Головним управлінням по роботі з особовим складом (ГУРОС) Міноборони. Текст методички є у розпорядженні «Известий».

Рекомендації написані на основі підручника з психології, випущеного військовим університетом у 2005 році. Рекомендації стосуються всього спектру психологічної роботи з молодим поповненням – від виявлення неформальних лідерів та протидії казарменому рекету до національних і релігійних аспектів.

Ранній сексуальний досвід і «безладні статеві зв’язки» кваліфікуються як ознака нервово-психічної нестійкості нарівні з пристрастю до алкоголю, досвідом утеч із будинку, суїцидальними схильностями, крадіжками.

Офіцерам-вихователям пояснюють, як солдата необхідно запитати про його сексуальний досвід, з’ясувати, чи є в нього дівчина і наскільки йому важлива її вірність.

У Рівному ще не знають, чи дозволять гей-парад

Потім рекомендується провести тілесний огляд новобранця, звернувши увагу на його татуювання.

«Причини нанесення татуювань можуть свідчити про низький культурний і освітній рівень. Якщо встановлено вплив зовнішніх спонукальних мотивів, наприклад умовлянь, прямого примусу, то це свідчитиме про податливість юнака, його схильність підкорятися чужій волі», – йдеться в методичці.

Відповідно, «знання символіки татуювання допоможе офіцеру найкращим чином організувати роботу з конкретною особою. Особливу увагу слід звернути на татуювання в області обличчя, на статевих органах, сідницях. Вони можуть свідчити не тільки про певні особистісні установки, але і можливі сексуальні відхилення».

Військовий психолог управління по роботі з особовим складом каже, що армія залишається оплотом традиційних поглядів на сексуальність.

«У замкнутих чоловічих колективах секс-меншини вносять непотрібну напругу, негативно впливають на моральну атмосферу. Солдати починають думати не про службу, а про сторонні речі», – заявив він.

У Рівному маніфестанти із "труною" протестували проти гомосексуалізму [+Фото]

Один із помічників командира батальйону по роботі з особовим складом Південного військового округу в інтерв’ю «Известиям» назвав методичку ГУРОС корисним документом, але підкреслив, що займатися такою роботою повинні професійні психологи.

«Один я просто фізично не зможу настільки довірливо поговорити з кожним молодим бійцем батальйону. Все одно це роблять командири рот і взводів. Вони що, будуть геніталії розглядати на предмет татуювань? А як запитають про перший сексуальний досвід? «Коли вперше бабу спробував, салага?», – дивується офіцер-вихователь.

«Першим зі збочень» він також називає гомосексуалізм. «У мене був один контрактник-гей, який спеціально пішов служити, щоб знайти собі побільше партнерів. Таким, звичайно, не місце в армії», – поскаржився він.

Інші офіцери, опитані виданням, заявили, що не поспішають слідувати порадам із методички ГУРОС. Вони нагадують, що до приведення армії до нового вигляду в ротах були заступники з виховної роботи, а в батальйонах ще й штатний психолог. Потім їх скоротили, заступник по роботі з особовим складом тепер є тільки в батальйонах, а в ротах залишилося по чотири офіцери – комроти і три командира взводу.





На правах реклами